سپهر اقتصاد- نمایشگاه پاییزی تولیدات خانگی و صنایع‌دستی به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و با مشارکت بسیج سازندگی استان قم در مجموعه تاریخی گنبد سبز آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه بانوان کارآفرین عضو صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم یار بسیج سازندگی استان قم محصولات مختلف خود ازجمله پوشاک، صنایع‌دستی، ادویه‌جات، مواد خوراکی، لوازم تزئینی و … را عرضه می‌کنند.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم گفت: حمایت از مشاغل بانوان باید ادامه داشته و در برند سازی و به بازاررسانی این محصولات نیز به آنان کمک شود که این کار می‌تواند در افزایش فروش محصولات و رونق این کسب‌وکارها بسیار مؤثر باشد.

نرجس نیازمند در حاشیه برگزاری نمایشگاه پاییزی محصولات خانگی که در مجموعه تاریخی گنبد سبز آغاز به کار کرد، با اشاره به اینکه در این نمایشگاه بانوانی پرتوان و با انگیزه در زمینه تولید محصولات خانگی و اقتصاد خانواده دور هم جمع شدند، اظهار کرد: این افراد کسانی بوده که بیشتر از انگیزه‌های مالی به دنبال رونق اقتصاد خانواده و اقتصاد استان هستند.

وی ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته مقررشده در مجموعه تاریخی گنبد سبز به‌صورت مستمر نمایشگاه‌های عرضه محصولات خانگی برپا شود و مردم نیز این مکان را به‌عنوان محلی برای تأمین محصولات موردنیاز خود بشناسند.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با اشاره به همکاری سازمان بسیج سازندگی استان قم در برپایی این نمایشگاه، عنوان کرد: اساتید دانشگاه در مدیریت اشتغال این سازمان از لحاظ فکری به فعالان کسب‌وکارهای خانگی کمک می‌کنند و ایده‌های خوبی برای گسترش این مکان‌ها و فضاها دارند تا بتوانند به رونق گرفتن اقتصاد خانواده‌ها کمک کنند.

وی با تأکید بر اینکه محصولات متنوعی در این نمایشگاه عرضه‌شده است، ابراز کرد: باید حمایت از مشاغل بانوان ادامه داشته باشد و در برند سازی این محصولات نیز به آنان کمک شود که این کار نیز می‌تواند در افزایش فروش محصولات و رونق این کسب‌وکارها بسیار مؤثر باشد

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم گفت: این سازمان از گذشته حمایت از مشاغل خانگی را در دستور کار داشته است و با آبی شدن وضعیت کرونایی شهر، نمایشگاه‌های عرضه محصولات خانگی را در نقاط مختلف شهر برپا خواهد کرد.

حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد  با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و سازمان بسیج سازندگی استان قم در مجموعه تاریخی گنبد سبز میزبان جمعی از فعالان اشتغال خانگی هستند، اظهار کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم از گذشته حمایت از مشاغل خانگی را در دستور کار داشته است و پیش از کرونا نمایشگاه‌های مختلفی همچون سفره ایرانی و جشنواره انار را برگزار کرده بود.

وی ادامه داد: با فضای جدید کشور که اغلب شهرها وضعیت آبی کرونایی را شاهد هستند، ما نیز در قم برای کمک به کسب‌وکارهای خانگی برگزاری نمایشگاه‌ها را در دستور کار قرار دادیم که نمایشگاه صنایع‌دستی در ایام روز قم در مجموعه گنبد سبز برگزار شد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم با اشاره به همکاری این سازمان با سازمان بسیج سازندگی استان قم در برپایی نمایشگاه پاییزی تولیدات خانگی، گفت: این نمایشگاه با هدف عرضه تولیدات خانگی به همشهریان برپاشده و محصولات مختلفی ازجمله پوشاک، خشکبار، صنایع‌دستی و مجموعه‌ای از محصولات موردنیاز خانواده‌ها با کیفیت و قیمت مناسب به همشهریان ارائه می‌شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم با اشاره به اینکه یکی از معضلات کسب‌وکارهای خانگی رساندن محصولات به بازار و برندسازی است گفت: با برپایی نمایشگاه‌های عرضه محصولات خانگی به دنبال به بازار رساندن محصولات این تولیدکنندگان هستیم.

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی به دنبال توسعه مشاغل کوچک خانگی و مشاغل زودبازده است، گفت: یکی از معضلات این کارگاه‌ها موضوع به بازار رسانی محصولات است که در تلاشیم با راه‌اندازی چنین نمایشگاه‌هایی به این موضوع کمک کرده و در ادامه نیز کسانی که در عرصه‌های مشترک فعالیت می‌کنند در چنین نمایشگاه‌هایی تبادل تجربه کنند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم ادامه داد: همچنین ما به شبکه‌سازی این تولیدکنندگان خرد کمک کرده و دوره‌های آموزشی برای ارتقا کیفی و کمی تولیداتشان و همچنین برندسازی محصولات که بسیار مقوله مهمی بوده برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ غرفه عرضه محصولات خانگی در مجموعه تاریخی گنبد سبز اقدام به عرضه تولیدات خانگی مبادرت می‌کنند، افزود: این مشاغل به همت صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم یار که هدفشان اشتغال‌زایی بوده رقم خورده است و بسیج سازندگی با ارائه مشاوره، آموزش و در نهایت اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به حمایت از بانوان کارآفرین مبادرت می‌کند.

داودآبادی با تأکید بر اینکه هیئت‌علمی متشکل از اساتید دانشگاهی حوزه اقتصاد و اشتغال در معاونت اشتغال بسیج سازندگی به امر هدایت و مشاوره متقاضیان راه‌اندازی کسب‌وکارهای خانگی مبادرت می‌کنند، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در مناطق روستایی و شهری به پایگاه‌های مقاومت بسیج مراجعه و با عضویت در صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم یار از تسهیلات این صندوق‌ها برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود اقدام کنند

اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، برگزاری جشنواره غذا و اجرای مسابقات مختلف از دیگر برنامه‌هایی است که در مدت برگزاری نمایشگاه صورت خواهد گرفت.

این نمایشگاه از ۱۸ لغایت ۲۵ آذرماه از ساعت ۹ الی ۱۹ در مجموعه تاریخی گنبد سبز واقع در بلوار شهید روحانی میزبان همشهریان قمی است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *