سپهر اقتصاد – استاندار قم با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت وقف برای رفع نیازهای جامعه افزود: از پتانسیل موقوفه‌ها باید در بخش رونق تولید و فعالیت‌های اقتصادی استان بهره گرفته شود.

به گزارش  روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در نشست با مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان طی سخنانی ضمن تبریک ایام‌ و اعیاد ربیع الاول و گرامیداشت هفته وقف، اظهار داشت: اهتمام اوقاف قم بر توسعه و ترویج وقف‌هایی با شیوه‌های جدید اقدامی ارزنده و قابل قدردانی است.

وی با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت وقف برای رفع نیازهای جامعه افزود: از پتانسیل موقوفه‌ها باید در بخش رونق تولید و فعالیت‌های اقتصادی بهره گرفته شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های ارزنده اوقاف در ایام کرونا ادامه داد: این سازمان در طرح مواسات و کمک‌های مومنانه، آزادی زندانیان و توزیع بسته‌های معیشتی نقش فعال داشته است.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای رفع موانع و مشکل‌های حقوقی بیمارستان در حال احداث الهادی از همراهی اوقاف در این زمینه قدردانی و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا موانع تکمیل این بیمارستان هرچه سریعتر برطرف شود و شهروندان نیز از خدمات درمانی آن بهره‌مند شوند.

وی همچنین ظرفیت امامزادگان و بقاع متبرکه در شهر قم را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: باید از این اماکن مذهبی برای معنویت افزایی در جامعه بهره مناسب گرفته شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *