سپهر اقتصاد-  رئیس‌کل دادگستری استان قم با اشاره به اینکه تولید، اشتغال و صنعت در سایه امنیت رونق می‌گیرند، گفت: پایه اول عمران و آبادانی هر منطقه امنیت آن است و بدون امنیت، سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به نتیجه نخواهند رسید و در هیچ عرصه‌ای شاهد موفقیت نخواهیم بود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم، در مراسم افتتاح دادگاه عمومی بخش سلفچگان، ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع) و تقدیر از زحمات و مساعدت‌های مسئولان جهت افتتاح این دادگاه عنوان: شرایط منطقه سلفچگان از جهات مختلف به‌ویژه شرایط اقتصادی و حمایت از تولید و اشتغال و صنعت، وجود خطوط مواصلاتی مهم کشور در این منطقه، دسترسی مسئولان بخش به مراجع قضایی و همچنین احقاق حقوق عامه به منظور دسترسی آسان و سهل به مراجع قضایی از جمله مواردی بودند که زمینه‌های لازم را جهت اخذ موافقت رئیس  قوه قضاییه و تأسیس این دادگاه را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه تولید، اشتغال و صنعت در سایه امنیت رونق می‌گیرند افزود: پایه اول عمران و آبادانی هر منطقه امنیت آن است و بدون امنیت سیاست‌ها و برنامه ریزی‌ها به نتیجه نخواهند رسید و در هیچ عرصه‌ای شاهد موفقیت نخواهیم بود.

وی با توضیح روند رسیدگی به پرونده‌های کثیر الشاکی در حوزه اخلال در نظام اقتصادی جامعه تصریح کرد: خدمات دستگاه قضایی ادای وظیفه به زائران و مجاوران کریمه اهل بیت (س) است و شرایط خاص استان قم ، مسایل مختص به خودش را نیز به همراه دارد. از این رو انتظار می‌رود وظیفه شناسی و پایبندی به سرانجام رساندن این وظایف در کنار همکاری و نظارت مستمر در دستور کار سازمان‌ها و نهادها قرار گیرد تا در آینده شاهد بوجود آمدن پرونده‌های کثیر الشاکی در استان نباشیم.

رئیس کل دادگستری استان قم بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ صلح و سازش در جامعه تأکید کرد و به بر هم زنندگان نظم، امنیت و آرامش در جامعه هشدار داد و گفت: دستگاه قضایی امنیت و آرامش مردم و جامعه را با هیچ مسأله دیگری عوض نمی‌کند، از این رو اگر افرادی در صدد آن باشند که امنیت جامعه و مردم را به خطر بیندازند، با قاطعیت با آن‌ها برخورد خواهد شد و پرونده شان در تمامی مراحل به صورت ویژه بررسی می‌ شود.

این مقام قضایی استان قم افزود: پرونده فرودگاه از موضوعات جدی استان قم است که متاسفانه به دلیل بی تدبیری برخی مسئولان وقت، مدت‌ها این پروژه راکد و سرمایه مردم در معرض تضییع بود و بحمدالله با همکاری جدی استاندار و سایر مسئولان و با مساعدت و دستور ویژه ریاست قوه قضاییه، دیوان عالی کشور رأی نهایی را صادر کرد و حکم خلع ید که قبلا مطرح بود منتفی شد.

مظفری با تأکید بر لزوم تدبیر و مدیریت صحیح در مسایل اقتصادی نیز تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر برخی از افراد به سوء استفاده از فضای اقتصادی جامعه پرداخته و صدمات مالی را به مردم وارد کرده اند که منجر به بی اعتمادی به نظام خواهد شد؛ لذا می‌بایست تمهیدات مختلف جهت پیشگیری و وقوع این مسائل و جرائم در دستور کار سازمان‌ها و نهادهای مرتبط قرار گیرد.

وی در خصوص پرونده گوهر ناز نیز به هوشمندی دستگاه قضایی و ورود به موقع به این پرونده جهت پیشگیری از بیشتر شدن تعداد شکات و جذب سرمایه بیشتر افزود: در این پرونده متاسفانه با استفاده از شیوه جلب اعتماد و وعده‌های دروغین شاهد قریب به ۳ هزار نفر شاکی و جذب سرمایه‌ای در حدود ۲۵۰ میلیارد تومان هستیم که حکم اولیه آن صادر و به دیوان عالی ارسال و جهت رفع نواقص به شعبه رسیدگی کننده عودت شده که در اسرع وقت پس از رفع نواقص، شاهد قطعی شدن و اجرای حکم و احقاق حقوق مردم خواهیم بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *