سپهر اقتصاد – مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: براساس گزارش سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن، فرم ج بیش از ۳۲ هزار متقاضی مسکن ملی در قم نیاز به بررسی مجدد دارد.

به گزارش  روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی قم، حسن صبوری در گفت و گویی اظهار داشت: هر متقاضی بعد از ثبت‌نام در سامانه با وضعیت در انتظار دریافت استعلام مواجه و پس از مدت کوتاهی نتایج اولیه استعلام در سامانه اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: پاسخ استعلام در سه وضعیت رد درخواست قرمز رنگ، در انتظار تایید استعلام سبز رنگ و در انتظار بررسی آبی رنگ خواهد بود که هر کدام بر موضوع خاصی دلالت دارد.

صبوری بیان داشت: افرادی که با وضعیت رد درخواست مواجه می‌شوند باید اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند تا با اضافه شدن به گروه در انتظار تایید استعلام، بررسی مجدد فرم ج آن‌ها انجام شود.

وی افزود: در انتظار بررسی به منزله تایید اولیه ثبت نام متقاضی بوده و باید در سریع ترین زمان ممکن به بارگذاری مدارک خود و افراد تحت سرپرست اقدام کند.

صبوری گفت: برای این گروه، استعلام‌های مربوط به سابقه مالکیت خصوصی و دولتی مورد تایید قرار گرفته است اما بعد از بارگذاری مدارک، استعلام‌های مربوط به تاهل و احراز سکونت پنج ساله در شهر مورد نظر توسط کارشناسان این اداره‌کل بررسی می‌شود.

وی با بیان این که وضعیت در انتظار تایید استعلام به منزله رد شدن ثبت نام متقاضی نیست گفت: این وضعیت به منزله این است که فرم ج و مالکیت خصوصی شخص متقاضی باید توسط استان مورد نظر، مجدد بررسی شود و در صورت سابقه نداشتن مالکیت دولتی و خصوصی به گروه در انتظار بررسی ملحق خواهد شد.

صبوری اظهار داشت: از تمامی ۳۲ هزار متقاضی مسکن با وضعیت در انتظار تایید استعلام درخواست می‌شود از مراجعه به اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم خودداری کنند، در صورت نیاز به مراجعه از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل شهرسازی قم با اشاره به افزایش نیروی انسانی و اختصاص زمان بیشتر برای بررسی فرم ج خاطرنشان کرد: هم اکنون کارکنان اداره‌کل مشغول بررسی فرم ج متقاضیان هستند و مراجعه به ساختمان‌های راه و شهرسازی استان و واحد فرم ج، موجب مختل شدن فرآیند بررسی یا طولانی شدن آن می‌شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *