ایجاد ۵۰۰ شغل جدید در روستا‌های قم طی امسال

سپهر اقتصاد- فرماندار قم گفت: در سال جاری بیش از ۵۰۰ شغل جدید در روستا‌های استان به همت بنیاد برکت ایجاد می‌شود.

ایجاد ۵۰۰ شغل جدید در روستا‌های قم طی امسالبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ فرماندار قم در اولین کمیته سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان با اعلام این خبر گفت: عمده این مشاغل در غالب طرح سحاب و با ایجاد صندوق‌های سرمایه گذاری روستا‌ها محقق می‌شود.
حیدری با بیان اینکه بنیاد برکت در سال گذشته نیز به همین روش بیش از ۴۰۰ شغل جدید در سطح روستا‌های استان ایجاد کرده افزود: بنیاد برکت با حمایت از اشتغال در مناطق روستایی و محروم از طریق حمایت‌های فنی و آموزشی و تامین اعتبارات خرد و نظارت کامل بر استقرار و استمرار شغل در روستا‌ها رسالت خود را به انجام می‌رساند.
وی در ادامه به نقش برجسته تعاونی‌ها در نظام اقتصادی کشور اشاره کرد وگفت: یکی از راه‌های بسیار مهم برای دستیابی به عدالت، توسعه تعاونی هاست زیرا در این تعاونی‌ها فرد محوری کمتر مورد توجه قرار دارد و ثروت عادلانه بین افراد توزیع می‌شود.
فرماندار قم شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان را یکی از تعاونی‌های موفق در سطح استان عنوان کرد و گفت: این تعاونی با شرکت در عملیات ساخت و راه اندازی کشتارگاه قم و همچنین زمینه سازی برای ایجاد منطقه گردشگری کهک و همچنین شرکت در طرح مزایده نمایشگاه فرش نقش مفید و موثری در رشد و توسعه استان به عهده گرفته است.
رئیس هیات مدیره تعاونی توسعه و عمران شهرستان نیز در این جلسه از حضور بیش از ۳ هزار عضو در این تعاونی خبر داد و گفت: ۲۸ درصد از مجموع سهامداران این تعاونی ایتام و نیازمندان، ۳۰ درصد از جامعه کارگری و ۱۰ درصد نیز مربوط به مددجویان بهزیستی هستند و به همین دلیل تمامی اعضای شرکت برای بهره وری و بهره مندی بیشتر سهامداران از سود بالاتر تلاش میکنند.
صابری طرح توسعه کشتارگاه را یکی از طرح‌های این تعاونی عنوان کرد و گفت: در این کشتارگاه روزانه بیش از ۲ هزار راس گوسفند و ۱۰۰ راس گوساله و شتر ذبح می‌شود و به شهر‌های اراک، کاشان، تهران و … ارسال می‌شود، اما در قالب طرح توسعه این میزان را تا ۲ برابر می‌توان افزایش داد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های تصویری
آرشیو ماهنامه