سپهر اقتصاد- مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر گفت: توسعه و رونق بازار شمسه به‌عنوان قطب تجاری هسته مرکزی شهر در دستور کار قرار داشته و به‌زودی شاهد رونق این بازار خواهیم بود.

وی اقدامات انجام‌شده در بازار شمسه را موردتوجه قرارداد و گفت: یکی از چالش‌های سازمان در بازار شمسه، ناکارآمدی پیمانکار و لزوم خلعان از مدیریت بازار بود که به‌عنوان گام نخست پیگیری و انجام شد.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر تصریح کرد: سپس بعد از خروج پیمانکار برنامه‌ریزی‌های لازم برای حل مشکلات کالبدی و اخذ مجوزها و هماهنگی‌های لازم با سازمان توسعه عمران، معاونت ترافیک و شهرداری منطقه ۷ انجام و کار آغاز شد.

وی ادامه داد: سپس اتصال برق بازار شمسه به موتورخانه الغدیر در دستور کار قرار گرفت و توانستیم یکی از مشکلات مهم بازار را برطرف کرده و احداث ۴۰ باب مغازه با گردش مالی ۲۰ میلیارد تومان در این مجتمع در دستور کار قرار گرفت.

خاکی بعد از تأمین زیرساخت‌های لازم مانند آب و اتصال برق بازار خاطرنشان کرد: بعد از اتمام تأمین زیرساخت‌های اولیه بازار شمسه، برنامه‌ریزی برای رونق بازار و همچنین تهیه خط‌مشی هیئت‌مدیره جدید در جریان بوده و مشکلات به‌مرور شناسایی و رفع می‌شود.

وی در پایان با تأکید دوباره بر ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه پایدار در شهر یادآور شد: شهر قم باوجود حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی بوده که باید شناسایی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.**

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *