برخورد با محتکران در قم

نانوای قمی با تخلف میلیاردی نقره داغ شد

سپهر اقتصاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم از پلمب یک واحد نانوایی بربری متخلف در این استان به جرم احتکار ۲۷۸ عدد کیسه آرد به ارزش ۱۷ میلیارد ریال خبر داد.

محمد رضا حاجی رضا با اشاره به گزارش‌های رسیده مبنی بر تخلف یک واحد نانوایی بربری در خیابان تولید دارو قم افزود: صبح امروز بازرسان سازمان جهاد کشاورزی با همکاری بسیج و همچنین هماهنگی با قاضی شعبه مربوطه به محل مراجعه و تعداد ۲۱۴ کیسه آرد با تخلف دریافت خارج از شبکه و ۶۴ کیسه نیز با تخلف عرضه خارج از شبکه از این واحد صنفی کشف و ضبط شد. وی افزود: پس از احراز این تخلف با همکاری پلیس اماکن برای فرد متخلف پرونده تشکیل و این واحد صنفی پلمب شد. رئیس جهاد کشاورزی استان ارزش این محموله کشف شده را بیش از ۱۷ میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور به طور جدی با محتکران، متخلفان و کسانی که اقتصاد جامعه را نشانه رفته‌اند برخورد خواهیم کرد. طی روزهای گذشته همچنین مسئولان استانی از شناسایی و کشف انباری با یکهزار و ۱۰۰ گونی آرد مشکوک به احتکار در ابتدای جاده کوه سفید خبر داده بودند. کشف انبار احتکار ارزاق عمومی در قم جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف انبار احتکار ارزاق عمومی در بازرسی تیم نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی استان خبر داد. سردار "بهادر اسماعیلی" اظهارداشت: در پی کسب خبری مبنی بر احتکار ارزاق عمومی در یک انبار در استان، تیم نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی به همراه نماینده تعزیرات، بازرس اتاق اصناف و سازمان جهاد کشاورزی با هماهنگی مقام قضائی در محل حاضر شدند. جانشین فرمانده انتظامی استان قم افزود: طی بازرسی صورت گرفته، 10 هزار کیلوگرم برنج ایرانی و خارجی، 20 هزار قلم انواع مواد شوینده و بهداشتی، 2 هزار و 240 بسته ماکارونی700 گرمی، یک هزار و 800 کیلوگرم شکر، 850 کیلوگرم قند، 140 کیلوگرم چای خارجی قاچاق، 125 کیلوگرم گردو خارجی قاچاق و 100 کیلوگرم تخمه احتکار شده کشف شد. وی ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه را طبق نظر کارشناسان حدود 20 میلیارد ریال اعلام که در ادامه از متهم تحقیق و پرونده جهت رسیدگی به مرجع قضائی ارسال شد. اسماعیلی تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از احتکار کالا توسط افراد سودجو، از طریق تلفن 110 به مرکز فوریت های پلیسی استان اطلاع داده تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری و برخورد قانونی با متخلفان اقدام شود.

پلمب انبار احتکار روغن، مواد شوینده و سلولزی در قم

فرمانده انتظامی شهرستان از کشف و پلمب انبار احتکار روغن خوراکی، مواد شوینده و سلولزی در قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛  سرهنگ امیر مختاری، فرمانده انتظامی شهرستان قم، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر احتکار اقلام مورد نیاز مردم در یک انبار در استان، مأموران کلانتری ۱۴ به همراه مأموران پلیس امنیت عمومی استان با هماهنگی مقام قضائی در محل حاضر و طی بازرسی صورت گرفته از محل موصوف، یک هزار قلم مواد شوینده، ۱۰۰ کارتن محصولات سلولزی شامل دستمال کاغذی و پوشک بچه و ۲۰۰ عدد روغن مایع و جامد احتکار شده کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان قم افزود: در ادامه انبار مذکور پلمب، متهم بازداشت و به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد. سرهنگ مختاری از شهروندان درخواست کرد، در صورت اطلاع از احتکار کالا توسط افرارد سودجو موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ اطلاع داده تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری و برخورد قانونی با متخلفان اقدام شود.

کشف انبار احتکار نهاده‌های دامی و ارزاق عمومی در قم

سازمان اطلاعات سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) قم موفق به کشف یک انبار احتکار ۱۰۵ تن جو و ۶ تن کنجاله شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای ، سازمان اطلاعات سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) قم در اطلاعیه ای اعلام کرد: ارزش تقریبی اقلام احتکار شده طبق نظر کارشناسان حدود ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال است که پرونده جهت رسیدگی به مرجع قضائی ارسال شد.
همچنین جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف انبار احتکار ارزاق عمومی در بازرسی تیم نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی استان خبر داد. سردار اسماعیلی گفت: در بازرسی صورت گرفته از محل احتکار، ۱۰ هزار کیلوگرم برنج ایرانی و خارجی، ۲۰ هزار قلم انواع مواد شوینده و بهداشتی، ۲ هزار و ۲۴۰ بسته ماکارانی ۷۰۰ گرمی، یک هزار و ۸۰۰ کیلوگرم شکر، ۸۵۰ کیلوگرم قند، ۱۴۰ کیلوگرم چای خارجی قاچاق، ۱۲۵ کیلوگرم گردو خارجی قاچاق و ۱۰۰ کیلوگرم تخمه احتکار شده کشف و ضبط شد. وی ارزش تقریبی کالا‌های مکشوفه را طبق نظر کارشناسان حدود ۲۰ میلیارد ریال اعلام که در ادامه از متهم تحقیق و پرونده جهت رسیدگی به مرجع قضائی ارسال شد. سردار اسماعیلی تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از احتکار کالا توسط افراد سودجو، از طریق تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت‌های پلیسی استان اطلاع داده تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری و برخورد قانونی با متخلفان اقدام شود.  

انبار روغن احتکاری به ارزش ۹ میلیارد ریال در قم کشف شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم از کشف یک انبار حاوی یکهزار و ۶۲۱ حلب روغن جامد به ارزش بالغ بر ۹ میلیارد ریال از یک واحد سوهان پزی خبر داد.

 به گزارش عروابط عمومی تعزیرات حکومتی قم، مهدی ریاضی افزود: طی گزارش‌های واصله در خصوص احتکار مقادیر قابل توجهی روغن جامد در یک واحد صنفی سوهان پزی، گشت مشترک تعزیرات حکومتی قم به‌همراه بازرسان دستگاه‌های متولی امر نظارت بر بازار استان به محل موردنظر مراجعه و از داخل این واحد صنفی، تعداد هزار و ۱۵۶ عدد حلب روغن جامد پنج کیلوگرمی و ۴۶۵ عدد حلب روغن جامد ۱۶ کیلوگرمی به ارزش تقریبی ۹ میلیارد و ۱۵۷ میلیون و ۳۶۰ هزار ریال کشف شد. وی ادامه داد: محل مورد نظر پلمب و پرونده‌ای نیز تشکیل و برای رسیدگی به شعب اداره‌کل تعزیرات حکومتی ارجاع شد. اداره‌کل تعزیرات حکومتی قم در یک هفته اخیر از موارد متعدد شناسایی و کشف اجناس و کالاهای اساسی احتکار شده در این استان خبر داده، که انباری با یکهزار و ۱۰۰ گونی آرد در ابتدای جاده کوه سفید، تنها یکی از این کشفیات به شمار می‌آید
خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر