سپهر اقتصاد-فروش بلیت بازدید از موزه حرم حضرت معصومه(س) اینترنتی شد.

بلیط اینترنتی بازدید از موزه فاطمیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛  رئیس اداره موزه حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) گفت: امکان تهیه بلیت اینترنتی برای بازدید از موزه حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها مهیا شده و با گذر از دوره آزمایشی یک ماهه با کمترین مشکل و نارسایی، تعداد بازدیدها از موزه فاطمی به دو برابر افزایش یافت.

حجت‌الاسلام محمدباقر مشکاتی با بیان اینکه موزه فاطمی از معدود موزه هایی است که امکان تهیه بلیت اینترنتی را فراهم کرده است، افزود: از جمله اهداف این طرح تسهیل تهیه بلیت موزه با استفاده از فضای مجازی، سهولت در امر بازدید، سهولت و صرفه‌جویی در وقت بازدید کنندگان گروهی در زمان ورود به موزه، مدیریت بهتر بازدیدها برای روایت‌گری موزه، زمان‌بندی  و نوبت‌دهی به بازدیدهای گروهی و معرفی موزه فاطمی در فضای مجازی است که این رویکرد موجب افزایش بازدید از موزه نیز شده است.

رئیس اداره موزه فاطمی ارائه تخفیف برای بلیت مجازی را از مزایای این طرح دانست و افزود:  در سایت قم تیکت، بلیت انفرادی بازدید از موزه فاطمی ۵۰ درصد، بلیت بازدید گروهی ۶۰ درصد، بلیت بازدید گروهی بالای ۵۰ نفر ۷۰درصد و بلیت بازدید گروهی کودکان زیر ۷ سال و سالمندان بالای ۷۰ سال با ۸۰ درصد تخفیف ارائه می شود.

وی افزود: همچنین بازدیدهای ویژه شامل خانواده جانبازان و ایثارگران، اعضای نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی و دیگر نهادهای خیریه، بازنشستگان کشوری و لشکری، خانواده خادمان افتخاری و مراکز و نهادهای دارای قراردادنامه با موزه فاطمی با ۸۰درصد تخفیف ارائه می شود.

مشکاتی ادامه داد: بازدید جانبازان، خانواده شهدا، خادمان رسمی و خانواده‌شان، خادمان قراردادی، شرکتی و خدماتی و خانواده آنها، خادمان افتخاری حرم مطهر، کودکان زیر ۷ سال و سالمندان بالای ۷۰ سال که همراه با خانواده باشند از موزه فاطمی رایگان است.

وی گفت: علاقه مندان برای تهیه بلیت اینترنتی باید به وبگاه www.qomticket.com مراجعه و در بخش بلیت موزه های قم روی گزینه موزه فاطمی رفته و بر روی گزینه انتخاب بلیت کلیک، سپس با انتخاب نوع و تعداد بازدید مبلغ بلیت را پرداخت و بلیت اینترنتی و پیامک تأیید را دریافت کنند.

رئیس اداره موزه فاطمی با بیان اینکه هر بلیت تا سه ماه اعتبار خواهد داشت، اضافه کرد: ساعات بازدید از موزه فاطمی همه روزه از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ و جمعه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۶:۳۰ است و علاقه‌مندان برای بازدید از موزه فاطمی می توانند در این ساعات به میدان آستانه، جنب درب یک حرم مطهر بانوی کرامت مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: کانال موزه فاطمی به آدرس haramqom_museum@ در پیام رسان ایتا و شبکه اجتماعی اینستاگرام برای معرفی آثار و ارائه محتواهای مختلف در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *