تعزیر قاچاقچی مغز گردو در قم

سپهر اقتصاد-متهم پرونده قاچاق مغز گردو در قم به پرداخت چهار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، تقی حسام گفت: پرونده حمل مغز گردو قاچاق به ارزش یک میلیارد و 65 میلیون ریال در شعبه چهارم اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم رسیدگی شد.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم افزود: شعبه به دلیل ارائه نکردن دفاعیات موثر، اتهام قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط کالای کشف شده قاچاق متهم را به پرداخت چهار میلیارد و 261 میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

حسام گفت: ماموران نیروی انتظامی گزارشی پیرامون حمل کالای (مغز گردو) قاچاق با یک دستگاه خودروی سواری را دریافت که پس از توقیف و تشکیل پرونده، برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال کردند.

بازگرداندن ارز دولتی به خزانه بیت المال

یک شرکت بازرگانی متخلف به علت ایفا نکردن تعهدات خود در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی به پرداخت 193 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم، تقی حسام گفت: پرونده یک شرکت متخلف بازرگانی که با دریافت معادل 96 میلیارد و 539 میلیون ریال ارز خارجی از یک بانک دولتی به بهانه واردات کالا به کشور تعهدات خود را اجرا نکرده بود در شعبه سوم اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم رسیدگی شد.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم افزود: شعبه به دلیل ارائه نکردن دفاعیات موثر و همچنین دریافت نظریه کارشناسی سازمان صمت استان پیرامون اینکه شرکت کالاهای موضوع ثبت سفارش را وارد کشور نکرده است، اتهام انتسابی را محرز و علاوه بر بازگرداندن همه ارز دریافتی به بانک شاکی و محرومیت از فعالیت بازرگانی به مدت 6 ماه، شرکت متخلف را به پرداخت 193 میلیارد ریال جزای نقدی معادل 2 برابر ارزش ارز تعهد نشده محکوم کرد.

▪️ حسام گفت: اداره حقوقی و وصول مطالبات معوق مدیریت شعب بانک صنعت، معدن و تجارت استان گزارشی پیرامون ایفا نکردن تعهدات ارزی این شرکت متخلف دریافت که پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال کرد.

خبرنگار: نجمه وفایی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر