سپهر اقتصاد- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از سال آینده تسهیلات بانکی دراین استان صرفا به واحدهایی پرداخت خواهد شد که اطلاعات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کرده و فاکتورهای الکترونیکی خود را برای شفافیت در امر مالی و اقتصادی، دریافت کرده‌باشند.

محمود سیجانی  در حاشیه سی و هشتمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم در جمع خبرنگاران، با اشاره به تامین مالی جدید در کشور در قالب تامین مالی زنجیره‌ای، یادآور شد: در این شیوه با یک تسهیلات ثابت ۳ برابر نقدینگی ایجاد می‌شود که در این روش  بخش مهمی از سرمایه در گردش و سرمایه ثابت قطعه سازان و صنعت کفش و دمپایی تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای استفاده از این تسهیلات باید واحدهای صنعتی و تولیدی اطلاعات کامل خود را سامانه جامع تجارت ثبت کنند، ادامه داد: ۴۰۰ واحد تولیدی باید در گروه کالاهای صنایع پایین دست پتروشیمی،قطعه سازی، لوازم خانگی و مواد غذایی اطلاعات خود را در این سامانه جامع تجارت ثبت نمایند.

وی بیان کرد: در این جلسه مشکلات مالی، تامین اجتماعی و دیگر ۲۴ واحد تولیدی و صنعتی استان مورد بررسی قرار گرفت و برای رفع آنها تدابیری اندیشیده‌شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: از یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید تخصیص یافته به قم در سال مالی جاری تاکنون ۷۵۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل در بخش صنعت پرداخت شده‌است.

سیجانی با تاکید بر اینکه عملکرد بخش گردشگری در جذب تسهیلات کمتر از پیش بینی‌های انجام شده‌است، گفت: بخش‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری لازم است تا نسبت به جذب تسهیلات ارزان تبصره ۱۸ تلاش کنند و تا از سهم شناور جذب نشده کشوری استفاده بیشتری شود، ۲۷۰ میلیارد تومان پرونده جذب تسهیلات از این محل تاکنون به بانک‌های عامل معرفی شده‌است.

وی تاکید کرد: از ۲۸۰ میلیارد تومان تخصیص یافته به بخش کشاورزی نیز ۱۳۰ میلیارد تومان جذب شده‌است، همچنین از ۲۲۰ میلیارد تومان بخش گردشگری نیز ۲۷ میلیاردتومان به مرحله پرداخت رسیده‌است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *