رسالت مرکز فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی قم، مهارت ورزی جوانان جهت ورود به بازار کار است

 دیر مرکز فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی قم اظهار کرد: تمام دوره های این مرکز با هدف مهارت ورزی جوانان جهت ورود به بازار کار و همگام بودن با دنیای مدرن فناوری اطلاعات ایجاد می شوند.

ندا طالبی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه آموزش های این مرکز در۳دپارتمان فناوری اطلاعات، فنی مهندسی و نظام مهندسی ارائه می شود،

با اشاره به رسالت مرکز فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی در راستای مهارت آموزی جهت ورود به بازار کار جوانان، خاطر نشان کرد: تمامی دوره های آموزشی این مرکز کاربردی بوده و کمترین نرخ در استان قم بابت شهریه دوره ها از فراگیران اخذ می شود.

طالبی افزود: تمام دوره های این مرکز با هدف اشتغال محوری و همگام بودن با دنیای مدرن فناوری اطلاعات ایجاد می شوند.

وی از برگزاری ۱۰۶ دوره آموزشی با حضور هزار و ۱۹۳فراگیر در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۲۷ دوره به صورت آنلاین و ۱۰۶ دوره به صورت حضور حداقلی و بارعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار شده است.

مدیر مرکز فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی قم، عناوین دوره های آموزشی را منوط به نیاز بازار کار در جامعه تلقی کرد و ادامه داد: عناوین دوره های آموزشی حوزه آی تی در جلسه با اساتید حوزه اشتغال و کسب و کار و با توجه به نیاز سنجی از متقاضیان مصوب می شود.

وی افزود: برای فراگیران در دوره های مختلف آموزشی این مرکز همواره مسیر شغلی تعریف می شود و فراگیران پس از اتمام دوره آموزشی و کسب نمره قبولی در آزمون ها قادر به دریافت گواهینامه معتبر خواهند بود.

طالبی از وجود تخفیف ۲۰ درصدی برای دانشجویان در سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: فراگیرانی که در دوره های شیفت صبح مرکز ثبت نام کنند، از ۱۵ درصد تخفیف بهره مند خواهند شد.

وی موقعیت جغرافیایی مرکز فناوری اطلاعات را امری مثبت دانست و گفت: وجود این مرکز واقع در مرکز شهر برای رفت و آمد شهروندان به ویژه دانشجویان امکان مناسبی است.

مدیر مرکز فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی قم در خصوص نحوه ثبت نام در این مرکز عنوان کرد: متقاضیان می توانند با حضور در مرکز و یا به صورت مجازی با مراجعه به سایت رویش به نشانی https://jdrouyesh.ir/ در دوره های آموزشی این مرکز ثبت نام نمایند.

طالبی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان بیشترین آمار فراگیران دوره های آموزشی را به خود اختصاص داده اند، عنوان کرد: نوجوانان بسیار علاقه مند به استفاده از دوره های آموزشی برنامه نویسی به ویژه پایتون به عنوان زبان برنامه نویسی روز دنیا هستند.

وی افزود: باتوجه به رشد چشمگیر فضای مجازی، استفاده صحیح از این فضا برای خانواده بسیار حائز اهمیت است و به همین جهت در چندسال گذشته خانواده ها استقبال خوبی از ثبت نام فرزندانشان در دوره های فناوری اطلاعات دارند.

مدیر مرکز فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی قم در انتها خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است قبل از انتخاب دوره های آموزشی، مشاوره رایگان توسط مدیران گروه های مختلف آی تی صورت می گیرد و افراد می توانند قبل از ثبت نام در دوره ها از این امکان استفاده کنند.

خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر