سپهر اقتصاد- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بر ضرورت رعایت تمامی مؤلفه ها و ضوابط قانونی و زیست محیطی برای ادامه فعالیت مجموعه باغ پرندگان قم تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، سید رضا موسوی مشکینی در بازدید از مجموعه باغ پرندگان قم در سخنانی اظهار داشت: این مجموعه علاوه بر کارکردهای تفریحی و توریستی، می تواند نقش و کارکرد مؤثری در آموزش و فرهنگسازی زیست محیطی داشته باشد.

وی با بیان اینکه راه اندازی مراکز نگهداری حیات وحش دارای قوانین و ضوابط سخت گیرانه ای است، خاطرنشان کرد: بدون تردید مشاهده پرندگان و دیگر جانداران در دل طبیعت بسیار خوشایندتر است، اما به هر حال توسعه شهرنشینی چنین الزاماتی داشته و راه اندازی اینگونه مراکز منع قانونی ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به مشکلات بهداشتی و زیست محیطی که پیش از این منجر به تعطیلی باغ پرندگان شده بود، گفت: تذکرات لازم از سوی این اداره کل و اداره کل دامپزشکی جهت رفع این مشکلات داده شده و اقدامات لازم از سوی مسؤولان امر در حال انجام است.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم در دوران فعالیت باغ پرندگان در قم، شاهد مدیریت علمی و منطقی در این مجموعه باشیم، تصریح کرد: رعایت تمامی مؤلفه ها و ضوابط قانونی و زیست محیطی و مسائل فرهنگی و اجتماعی در این مجموعه برای ادامه فعالیت آن بسیار حایز اهمیت است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *