سپهر اقتصاد-شهردار قم گفت: رونق و توسعه شهر نقش مستقیمی در جذب سرمایه گذار دارد.
سید مرتضی سقائیان نژاد  در جمع اعضای اتاق بازرگانی استان قم اظهار داشت: مدتهاست شهرداری درصدد آسفالت بوده اما با مشکلاتی در زمینه گرانی قیر مواجه هستیم.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی قم، شهردار قم افزود: قیر را قبلا هر تن به قیمت 2 میلیون و 100 هزار تومان خریداری می کردیم و سالی 300 هزار تن آسفالت در سطح شهر توزیع می شد و امروز هر تن قیر به قیمت 8 و نیم میلیون تومان رسیده است و این رقم سابقه ای نداشته و از طرفی ذخیره شهرداری نیز کمتر از ده هزار تن است.
وی بیان کرد: آسفالت ورودی نمایشگاه به هزینه هنگفتی نیاز است و حتی شهرداری در تامین قیر طبق تفاهم اموزش و پرورش در سطح مدارس نیز دچار مشکل شده است.
سقائیان نژاد عنوان کرد: در صورت تامین قیر توسط بخش خصوصی، شهرداری ورودی نمایشگاه قم را آسفالت می کند، در حال حاضر کمبود قیر جدی است و بسیاری از پروژه‌های عمرانی به دلیل کمبود قیر با مشکلاتی مواجه شده اند.
وی تصریح کرد: نمایشگاه 16 هکتار است و با وجود فضای سبز، آسفالت آن عدد درشتی است و اگر قیر تامین شود بقیه آسفالت انجام می شود.
شهردار قم گفت: در مدیریت فضای سبز و گونه ها امکانات بیشتری وجود دارد و می توان به اجرای فضای سبز پرداخت و در تزئینات نیز هماهنگی لازم اتخاذ می شود.
وی در مورد تعداد صندلی اطراف حرم افزود:باید بررسی لازم صورت بگیرد تا در مبلمان شهری طبق استانداردها حرکت کنیم و با تامین مبلمان بیش از حد استانداردف هزینه ها به هدر نرود.
سقائیان نژاد عنوان کرد: شرق حرم هنوز با موانعی در روند اجرا مواجه است و بحث های حقوقی وجود دارد، در مورد پارکینگ شرقی نیز سرمایه گذار در حال بررسی است تا 2500 پارکینگ بسازد.
وی تصریح کرد: دیوار کشی نمایشگاه نیز طبق ماده 101 باید شفاف شود، یکی از مشکلات این است که نمایشگاه خارج از محدوده شهرداری قرار دارد و قدرت ما کم است.
شهردار قم بیان کرد: پارک ولایت یک ظرفیت مهم در جذب سرمایه گذار است و در فضای خوبی در نزدیکی نمایشگاه وقع شده و امید است با تکمیل این پروژه، بسترهای خوبی در خدمت رسانی به گردشگران و جذب سرمایه گذار ایجاد شود.
وی اظهار داشت: کل ارزش افزوده صنعت گران و تولیدکنندگان 120 میلیارد تومان به صورت سالانه است و همچنان 60 درصد بودجه دچار مشکل است، از طرفی دولت از بسیاری از تعهدات خود به خصوص در حمل و نقل و فضای سبز و بافت فرسوده کنار کشیده و ما دست تنها هستیم و تنها 50 درصد به قطار شهری کمک می کند.
سقائیان نژاد خاطرنشان کرد: احداث مترو از کیلومتری 70 میلیارد تومان به 120 میلیارد تومان رسیده و هزینه ها باید در جهت تکمیل طرح تامین شود و در این بخش نیز مشکلاتی وجود دارد.
وی گفت: رونق و توسعه شهر نقش مستقیی در جذب سرمایه گذار دارد، در حال حاضر بلوار پیامبر اعظم به تازیگی جان گرفته و سرمایه گذاری در حال پیشرفت است و بیش از 3 هزار و 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این بخش صورت گرفته در حالی که سال قبل 1140 میلیارد بوده است.
شهردار قم افزود: این تحولات به دلیل رغبت بخش خصوصی به سرمایه گذاری است و باید بتوانیم طرح ها را واگذار کنیم و ظرفیت ها را رشد دهیم.
وی عنوان کرد: پارک 1000 هکتاری نیز تفرج گاهی مهم در سطح کشور است و اتمام احداث باغ پرندگان و کوی خضر و شهربازی، جاذبه زیادی برای سرمایه گذاری و گردشگران دارد.
سقائیان نژاد بیان کرد: سرانه فضای سبز قم 20.07 است و در پایان 1404 باید به 26 متر برسد البته لازم است برای آب و پساب آن فکری شود.
وی تاکید کرد: تاثیرات هر خیابان و پروژه در کسب و کار تعیین کننده است ما باید با بازرگانی هماهنگ باشیم چون می توانیم در رونق اقتصادی تاثیر گذار باشیم و سرمایه گذاران نیز در برند سازی و رونق اقتصادی تاثیر دارند، هر چه منابع جذب شود هنوز جای توسعه دارد و ما نیاز به برنامه های دراز مدت داریم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *