ریل‌های متروکه قم جمع آوری می‌شود

سپهر اقتصاد- نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی: موانع عملیات جمع آوری ریل‌های متروکه برداشته شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، احمد امیرآبادی فراهانی در برنامه گفتگوی خبری سیمای نور با اشاره به اینکه در دیدار با مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در بحث قطار سریع السیر قم اصفهان و تهران و جمع‌آوری ریل‌های متروکه از خیابان‌های دورشهر تا جمکران به توافق رسیدیم گفت: با همکاری بانک‌ها در تهران و فروش اوراق مشارکت و تامین منابع داخلی توسط شهرداری، ریل‌های متروکه جمع آوری و زمین آن‌ها به خیابان جمهوری متصل می‌شود.

وی به سفر رئیس جمهور به قم در آینده نزدیک اشاره کرد و افزود: در این سفر، از سر گیری عملیات اجرایی طرح‌های نیمه کاره استان با حضور آقای رئیسی پیگیری می‌شود که فرودگاه قم یکی از مهمترین این طرح هاست.

امیرآبادی گفت: قرار است برای تکمیل فرودگاه بین المللی قم، با همکاری دادگستری و دعوت از سرمایه گذار قبلی، یا سرمایه گذار دیگر، فعالیت عمرانی این طرح آغاز شود. وی با بیان اینکه در جلسه نمایندگان مردم قم با رئیس جمهور، دو مسئله حق آبه‌های دشت مسیله و دریاچه نمک مطرح شد گفت: امیدواریم با پیگیری مسئولان استان، برای حل این مشکلات نیز در سفر رئیس جمهور تصمیمات خوبی گرفته شود. امیرآبادی همچنین به موضوع آلودگی‌های زیست محیطی و روز‌های آلوده اشاره کرد و گفت: به طور کلی قم، جزو شهری‌های آلوده کشور نیست و موارد مقطعی باید با شناخت سرمنشا آلودگی از سوی اداره کل محیط زیست استان، بر طرف شود.
خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر