سپهر اقتصاد – معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قم با اشاره به برنامه‌ریزی برای احداث پنج پل عابر پیاده در سطح راه‌های استان گفت: فراخوان سرمایه‌گذاری در این طرح ها اعلام و سرمایه‌گذاران می‌توانند برای مشارکت در اجرای این طرح‌ها اقدام کنند.

​به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم، محمدرضا قدسی در گفت و گویی با بیان اینکه احداث این پل ها در راستای کاهش و رفع نقاط حادثه ساز در سطح راه های استان است ادامه داد: فراخوان سرمایه گذار جهت احداث این پل های عابر پیاده اول بهمن ماه سالجاری اعلام گردید.

وی افزود : محل احداث این پل‌ها واقع درمحورهای جاده ای قم – سلفچگان ، قم – نیزار ، جاده قدیم قم – کاشان ، قم – جعفریه و کمربندی قم – ارا ک است.

قدسی با بیان اینکه این پل ها از نوع سازه فلزی هستند، ادامه داد: به منظور قابلیت استفاده حداکثری از این پل ها، اجرای طرح ها به صورت مکانیزه و با داشتن پله های برقی تعریف شده است.

وی گفت: این پل ها دارای ارتفاع 6 متر از سطح معبر است ضمن اینکه پلهای احداثی باید مسقف و تامین انرژی جهت اجرای سیستم روشنایی درآنها از نوع انرژی پاک ومانا باشد.

معاون توسعه مدیریت اداره کل راهداری قم اعلام کرد: به طور میانگین هزینه  احداث هر دستگاه پل عابر پیاده  با عرشه ای به طول 45 متر بالغ بر 10 میلیارد ریال است.

قدسی ادامه داد: بر اساس قراردادهای تنظیم شده، ساخت ، نگهداری و بهره برداری از این پل ها به سرمایه گذار واگذار می شود.

وی افزود : مدت قرارداد پس از احداث 10 سال است که طی این مدت سرمایه گذار نسبت به استفاده از قابلیت تبلیغاتی این پلها جهت نصب آگهی بهره مند می گردد .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *