سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه نگهداری قم می شود

سپهر اقتصاد-  سخنگوی شورای شهر قم به هزینه های بالایی که صرف نگهداری شهر می شود اشاره کرد و متذکر شد: در آخر بهره وری در خدمات شهری مشخص شد که سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان برای نگهداری شهر هزینه می شود.

به گزارش ایسناف محسن محرری ، همکاری جهاد دانشگاهی با مجموعه شهرداری در بخش های مختلف را امری مهم تلقی کرد و گفت: نتایج این نظر سنجی به بهبود عملکرد شهرداری کمک می کند.

وی با اشاره به فعالیت های مرکز پژوهش های شورای شهر قم، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت پژوهشی جهاد دانشگاهی در بحث اشتغال در رشته های معماری و شهرسازی می توان به جمع بندی های مفیدی دست یافت.

محرری افزود: در خصوص وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی و معماری در حال حاضر مشکلات جدی ای وجود دارد چراکه به دلیل شرایط اقتصادی پروژه های عمرانی در استان قم به حداقل رسیده اند.

سخنگوی شورای شهر قم، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی پتانسیل خوبی در شناسایی فرصت های اشتغال پذیری در این رشته های فنی مهندسی دارد.

وی در ادامه به هزینه های بالایی که صرف نگهداری شهر می شود اشاره کرد و افزود: در حوزه خدمات شهری باید گفته که سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان برای نگهداری شهر هزینه می شود.

محرری گفت: برای جلوگیری از این هزینه های سنگین باید آموزش های  لازم در خصوص بهبود فرهنگ شهروندی  صورت گیرد که در انجام این کار نقش جهاد دانشگاهی بسیار مهم است.

سخنگوی شورای شهر قم ضمن تاکید بر لزوم شهر هوشمند، گفت: با فرهنگ سازی صحیح در استان قطعا می توان به شهری با نشاط دست یافت.

انتهای پیام

خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر