سپهر اقتصاد-  -مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: عملیات احداث و راه اندازی سایت تخصصی پسماند ویژه و صنعتی این استان درفاز نخست تقریبا به اتمام رسیده و به زودی آماده پذیرش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی اظهار داشت: سایت پسماند صنعتی قم همزمان با روز جهانی زمین پاک در روز دوم اردیبهشت ماه سال جاری در زمینی به مساحت بیش از ۵ هکتار فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه برخورداری از سایت‌های استاندارد پسماندهای ویژه و صنعتی و پزشکی در مدیریت و پیشگیری از آلودگی های خطرناک زیست محیطی بسیار مهم و مؤثر است، خاطرنشان کرد: قم به زودی جزو معدود استان‌های بهره مند از سایت تخصصی پسماند صنعتی خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه ها و اقدامات انجام گرفته درفاز نخست این پروژه، تصریح کرد: با وجود برخی محدودیت‌ها و موانع تاکنون اقدامات لازم جهت پذیرش پسماند از جمله دیوارکشی و احداث سلول‌های لندفیل و محل دپوی روباز و سرپوشیده پسماندها انجام شده‌است.

موسوی مشکینی با اشاره به حفر چاه‌های پایشی و گمانه در داخل سایت پسماند صنعتی، از نظارت و پایش مستمر این اداره کل و ارگان‌های مرتبط بر عملکرد این سایت خبر داد و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی این سایت و نظارت دقیق دستگاه‌های ذیربط، تخلیه پسماندهای ویژه و صنعتی در مراتع و حاشیه جاده ها و رودخانه‌های استان از سوی متخلفان به حداقل برسد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *