سپهر اقتصاد- مدیرکل گمرکات قم گفت: صادرات این استان طی ۶ ماهه نخست سال جاری به بیش از ۱۰۸ میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۹۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، اسفندیار دریکوندی بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان شهریورماه، بیش از ۹۴‌هزار تن کالا از گمرکات استان قم به بازارهای هدف، صادر شده‌است.

وی افزود: همچنین طی مدت یادشده، ۲۴ هزار تن کالا به ارزش ۱۱۲ میلیون دلار از طریق گمرکات استان قم به کشور وارد شد که بیشتر این کالاها مواد اولیه و تجهیزات مورد استفاده در واحدهای تولیدی است.

وی ادامه داد: درآمد کل گمرکات استان قم نیز طی ۶ ماه نخست سال‌جاری به ۱۲۱ میلیارد تومان رسید و این مجموعه توانست در تقویت شاخص‌های توسعه اقتصادی استان نقش خود را به خوبی ایفا کند.

دریکوندی همچنین با اشاره به این که مقابله با قاچاق از مهمترین راهکارها برای گسترش تولید و صادرات کالاهای ساخت داخل است، گفت: در این مدت تعداد ۵۳۸ پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۲۳۶ میلیارد تومان در گمرکات استان تشکیل شد.

وی در ادامه با بیان این‌که اداره کل گمرکات استان در انجام وظایف تعیین شده موفق ظاهر شده‌است، افزود: در همین رابطه در جشنواره شهید رجایی سال‌جاری، اداره کل گمرکات استان به لحاظ شاخص‌های عملکردی در سال‌گذشته به عنوان دستگاه شایسته تقدیر انتخاب شد.

وی بیان کرد: این اداره کل در سال‌جاری نیز با تمام توان مسیر تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» را با گسترش خدمت‌رسانی به فعالان اقتصادی استان و تسهیل امور اداری برای سرعت بخشیدن به چرخه صادرات و واردات کالاها، دنبال می‌کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *