سپهر اقتصاد-  – مدیرکل گمرکات قم گفت: میزان کالاهای صادر شده از گمرکات این استان طی ۹ ماه سپری شده از سال جاری به ۲۰۵ میلیون دلار رسید.

به گزارش ایرنا، اسفندیار دریکوندی  ضمن اشاره به فضای مثبت ایجاد شده در زمینه فعالیت‌های تجاری در استان طی سال‌جاری، بیان کرد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۶درصد رشد داشته است و تا پایان سال نیز این روند افزایشی ادامه خواهد یافت.
وی با بیان این‌که حجم قابل توجهی از کالاهای تولید شده در قم به کشورهای منطقه و همچنین دیگر نقاط جهان صادر می‌شود، افزود: صادرات استان از ابتدای سال‌ تا پایان آذرماه درقالب چهارهزار و ۹۱ اظهارنامه و وزن ۱۸۰هزار و ۶۰۸ تن از گمرکات قم به بازارهای بین‌المللی صادر شده‌است.
وی در ادامه با تاکید بر نقش گمرکات در رونق بخشی به فعالیت‌های اقتصادی استان، بیان داشت: در همین مدت درآمد کل گمرکات قم نیز به بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته‌است.
دریکوندی همچنین با اشاره به وضعیت واردات استان طی ۹ ماه سپری شده از سال‌جاری، افزود: در این مدت، ۲۰۵ میلیون دلار کالا در قالب ۲هزار و ۲۱۴ اظهار نامه و وزن ۴۱هزار و ۴۸۲ تن از کشورهای مختلف جهان از طریق گمرکات استان قم وارد کشور شد.
وی در مورد اقدام‌های گمرکات قم برای مقابله با قاچاق نیز گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، تعداد ۷۶۷ پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۲۸۵ میلیارد و ۶۹۵ میلیون و ۲۰۰هزار  تومان در گمرکات استان قم تشکیل شده‌است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۱۱درصد رشد دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *