صرفه جویی ارزی ۵۰ میلیون دلاری در یک واحد صنعتی قم

سپهر اقتصاد -رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در یک واحد صنعتی در این استان با حمایت از صنایع بومی ۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در دوران تحریم انجام گرفته که با افزایش ظرفیت تولید این واحد امکان صرفه جویی بیشتر ارزی نیز فراهم است.

به گزارش ایرنا، محمود سیجانی در حاشیه بازدید از واحد تولیدی پاکشوما در شهرک صنعتی محمودآباد قم افزود: با رونق تولید در این واحد صنعتی بسیاری از واحدهای قطعه سازی راکد و نیمه تعطیل استان به مدار تولید بازگشته و میزان اشتغال فعلی آن به یک هزار و ۵۰۰ نفر رسیده و در آینده با راه اندازی خط تولید کولر گازی ظرفیت اشتغال آن به ۲ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی قم پس از تحریم های بین المللی علیه کشور به ویژه در بخش تولید لوازم خانگی گام های بلندی برداشته اند.

سیجانی ادامه داد: یخچال تولید شده در برخی واحدهای صنعتی استان امروز از نظر کیفیت و سایر خواسته های مشتریان با نمونه های خارجی کشورهای صنعتی برابری می کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم واحدهای صنعتی استان گام های بلندی در رفع نیازهای کشور برداشته اند و اگر قرار است تحریمی نیز برداشته شود؛ دستاورد و باورهای تولید در دوران تحریم حفظ خواهد شد.

سیجانی ادامه داد: ایجاد و اتصال زنجیره تولید بین واحدهای صنعتی برای رفع مشکل تامین کننده ها و نیازمندی ها از اهداف مهم استان در حمایت از صنایع بومی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های تصویری
آرشیو ماهنامه