سپهر اقتصاد-استاندار در سفر یک روزه به بخش سلفچگان ضمن بازدید از سایت ۱۸ هکتاری پسماند ویژه شهرک صنعتی سلفچگان گفت: ظرف دو هفته آینده باید متولی اصلی این سایت مشخص و تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛  استاندار در سفر یک روزه به بخش سلفچگان ضمن بازدید از سایت ۱۸ هکتاری پسماند ویژه شهرک صنعتی سلفچگان گفت: ظرف دو هفته آینده باید متولی اصلی این سایت مشخص و تعیین تکلیف شود.

 شاهچراغی افزود: در حال حاضر هیچ یک از سازمان‌ها و نهاد‌ها از جمله شرکت شهرک‌های صنعتی، شرکت خدماتی شهرک‌های صنعتی، سازمان صنعت، معدن، تجارت و اداره کل محیط زیست مسئولیت اداره این سایت را به عهده نمی‌گیرند که این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه ضعف در مدیریت سایت پسماند ویژه شهرک صنعتی سلفچگان باعث بروز مشکلات زیست محیطی متعددی شده خاطرنشان کرد: آب، خاک و هوای این منطقه با تأثیر گرفتن از آلودگی‌های زیست محیطی این سایت دچار مخاطرات بسیاری شده و زیست مردم را با مشکل مواجه کرده است که باید هرچه سریعتر به این وضعیت رسیدگی شود.

ضرب الاجل دو هفته‌ای برای تعیین تکلیف سایت پسماند سلفچگاناستاندار امروز همچنین از جاده دسترسی به روستای تاج خاتون نیز بازدید کرد.

مسیر دسترسی به روستای تاج خاتون به طول ۷۰۰ متر و در عرض ۲۶ متر در شش سال گذشته نیمه کاره باقی مانده است.

 شاهچراغی در این بازدید با اشاره به وجود ۳۰ معارض برای اجرای این طرح گفت: فرمانداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند ظرف یک ماه آینده به روش‌های قانونی با این معارضین این طرح به توافق برسند.

استاندار قم امروز همچنین از دو مدرسه فرسوده در بخش سلفچگان هم بازی کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ سال از عمر بنا در این مدارس می‌گذرد خاطرنشان کرد: سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان و همچنین خیران مدرسه ساز باید هر چه سریعتر نسبت به نوسازی و بازسازی این مدارس اقدام کنند.

 شاهچراغی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های متولی نیز موظف به همراهی و همکاری برای ساخت این مدارس هستند افزود: بروز هرگونه حادثه‌ای در این مدارس عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *