سپهر اقتصاد – معاون فنی و راههای روستایی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم از اجرای طرح بهسازی محورهای روستایی دهستان قمرود بخش مرکزی قم خبر داد.

به گزارش اداره کل راهداری قم، محمدرضا زیدآبادی افزود: این طرح در محورکاج به طول ۵/۵ کیلومتر ومحور قشلاق البرز به طول یک کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۴۶ میلیارد ریال به اجرا در خواهد آمد.

معاون فنی وراههای روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در دو قطعه از محورهای دهستان قمرود بخش مرکزی قم شامل محور قشلاق البرز و محور کاج ( تادوراهی گرمسار ) ازدهم مردادماه امسال عملیاتی شد.

درخصوص وضعیت اجرایی قطعه نخست طرح ، یعنی بهسازی محور قشلاق البرز اظهار داشت: طول مسیر پروژه بالغ بر یک کیلومتر وعرض مسیر۶ متر می‌باشد که به دلیل پیگیریهای به عمل آمده و فعالیتهای مجدانه تیم نظارتی – اجرایی ، این پروژه دربازه زمانی کمتر از ده روز تکمیل و به بهره برداری رسید.

زیدآبادی گفت: عملیات اجرایی این طرح از دهم مرداد ماه امسال آغاز و حداکثر تا پایان آبانماه ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره برداری می رسد.

معاون فنی وراههای روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم گفت:این طرح با توجه به اضمحلال رویه، و همچنین تردد روزانه بیش از ۳۰۰ دستگاه کمپرسی (به دلیل موقعیت معدن شن و ماسه دراین دهستان ) و همچنین بهسازی محورهای این بخش در دستور کار قرارگرفت.

زیدابادی ادامه داد: از دیگر اولویتهای اجرایی این طرح می توان به وجود مزارع ، باغات پسته وغیره دراین دهستان اشاره کرد، همچنین به دلیل نوع و حجم ترافیک درمحورهای این دهستان، جهت بهسازی از متد بلک بیس که  یک لایه بارور می‌باشد استفاده شده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *