طرح گسترده خط کشی محورهای مواصلاتی استان قم 

طرح گسترده خط کشی محورهای مواصلاتی استان قم 

سپهر اقتصاد-رئیس اداره ایمنی راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم اعلام کرد: با اعتباری بالغ بر ۱۸۷ میلیارد ریال، طرح خط کشی راههای استان قم به طول ۱۷۰۰ کیلومتر عملیاتی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه وشهرسازی ازاستان قم، سید حسن خلیلی نیا، رئیس اداره ایمنی راههای این اداره کل، از اجرایی شدن طرح گسترده خط کشی درطول راههای استان قم خبرداد.

وی افزود: با توجه نقش خطوط درهدایت ترافیک و تامین ایمنی راهها، نسبت به اجرای این پروژه درقالب طرح های امانی- پیمانی، به صورت قطعه ای و فراگیر اقدام می شود.

خلیلی نیا درادامه به طرح خط کشی راههای استان که از روز گذشته عملیاتی شده پرداخت و گفت: دراین پروژه بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر خط درسطح راههای استان اجرا خواهد شد.

وی قالب عملیاتی این پروژه گسترده را که به صورت پیمانی اجرا شده را احیا خطوط امحا شده و اجرای خطوط تازه دانست و اظهار داشت: اولویت اصلی در احیا و اجرای خطوط ترافیک جاده ای دراین طرح، محورهای شریانی و اصلی است که به صورت خط سرد و نقوش اجرا می شود.

رئیس اداره ایمنی راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم در خصوص میزان اعتبار تخصیصی  پروژه خط کشی راههای استان قم عنوان کرد: افزون بر ۱۸۷ میلیارد ریال اعتبار تخصیصی این طرح است که از منابع سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای تامین شده است.

خلیلی نیا درخصوص بازه زمانی پروژه نیز اعلام کرد: بر آورد زمانی اجرا و تکمیل این پروژه مهم حوزه ارتقا و تامین ایمنی راهها یکساله است که درصورت مساعد بودن شرایط جوی و فراهم بودن دیگر آیتم های ملحوظ دراجرای خطوط ترافیک جاده ای، انشا... تا پایان تابستان سال ۱۴۰۳ شاهد اجرا و تکمیل طرح خواهیم بود.

وی یادآور شد: همانطور که ذکر شد خطوط ترافیکی نقشی بسیار مهم درهدایت ترافیک بویژه در طول شب وایام بارشی و مه گرفتگی راهها دارد، به همین دلیل سعی عوامل فنی بر اجرای خطوط در سطح راههایی است که به تازگی آسفالت شده و فاقد خط است.

خلیلی نیا افزود: با توجه به رصد برخط راههای برونشهری استان، محورهای شریانی که خطوط ترافیکی آنها امحا و یا به دلیل اجرای روکش آسفالت، فاقد خط می باشند تاپیش از شروع بارندگیها، نسبت به اجرای خط کشی آنها اقدام شود.

وی در خاتمه ضمن تاکید جدی بر رعایت مقررات و اصول نگهداری خطوط ترافیکی گفت: بی تردید مهمترین عامل درمانایی و بازتاب مناسب خطوط، عدم عبور خودرو، بویژه درساعات اولیه اجرا می باشد، که این مهم جز با تعامل و توجه رانندگان امکان پذیر نیست.

خبرنگار: نجمه وفایی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر