عضو اتاق بازرگانی قم گفت:زنان کار افرین نقش مهمی در اینده اقتصاد کشور دارند

سپهر اقتصاد-  عضو اتاق بازرگانی قم گفت:زنان کار افرین نقش مهمی در اینده اقتصاد کشور دارند

زهرا خاکی

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی قم، زهرا خاکی  که در برنامه صبحانه صداو سیمای قم شرکت کرده بود گفت: واژه کارآفرین بسیار انعطاف پذیر است به همین دلیل دیدگاه‌ها و تعاریف متعددی درباره ی آن وجود دارد.
عضو کانون کارآفرینان کشور ادامه داد: به عقیده من کار آفرینی پرورش فرصت ها بر مبنای دیدگاه های خود به اشکال مختلف است.

وی تصریح کرد: می توان فرصت را شرایطی دانست که بر اساس آن، افراد گزینه هایی را بصورت نوآورانه تشخیص می دهند تا امکان معرفی محصول، خدمت، فرآیند، شکل سازمانی و بازاری جدید برای آنها فراهم شود نتیجتاً منافع حاصل از آن بیشتر از هزینه های آن می باشد.

وی افزود: کارآفرینان از روش های مختلفی جهت شناسایی و چگونگی تبدیل یک ایده ی خام به یک فرصت عالی و جهت دهی آن به سمت ایجاد یک کسب و کار استفاده می کنند و اشتغال مولد را می‌آفرینند.

زهرا خاکی  اظهار داشت: جمعیت 50 درصدی بانوان در کشور که نیروهای بالنده مدیریت سازمان‌ها را میتوانند تشکیل ‌دهند نمایانگر حضور پررنگ و معنادار بانوان در آینده مدیریت کشور است.
وی میگوید: در ابعاد مختلف اقتصادی برای بانوان با ضریب مشارکت بالا ترکیب کارکنان، کارآفرینان و مهندسان و نخبگان به نفع آنها در حال تغییر است و اهمیت حضور آنها بیش‌ازپیش در شرکت‌ها، مؤسسات، انجمن‌ها و تشکل‌های اقتصادی نشان داده می‌شود.

نایب رئیس کانون زنان بازرگان استان قم پس از طرح موضوعی از حضور کمرنگ بانوان استان قم در سطوح مختلف به ویژه بخش های اقتصادی ابراز داشت: در کانون زنان استان قم به دنبال آن هستیم که با تعامل و هم افزایی ظرفیت نهادهای دولتی و حاکمیتی با تشکلهای اقتصادی را احصاء کنیم و مشکلات و چالش های موجود در حوزه زنان استان را در جلسات مختلف با حضور کارشناس های متخصص مورد بررسی قرار دهیم و اقداماتی در راستای رفع این مشکلات برداریم.

خاکی تاکید کرد: از دیگر برنامه های کانون زنان بازرگان تشکیل وبینار های آموزشی و در برخی موارد برگزاری کلاس های حضوری برای بانوان بازرگان استان است که هدف از تشکیل این کلاسها ارائه گزارش اهداف و برنامه های آینده کانون و مشارکت همه اعضاء در تدوین یک برنامه بلند مدت است

وی در پایان حضور در همایش های مختلف مربوط به کار آفرینی و جذب کارآفرینان جوان را از دیگر اهداف این کانون بیانکرد و افزود: به دنبال تشکیل یک فرایند مشخص برای تسهیل در برقراری ارتباط بین سرمایه گذران و کار آفرینان هستیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های تصویری
آرشیو ماهنامه