سپهر اقتصاد– مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به توسعه مناسب زیرساخت‌های ارتباطاتی در استان گفت: قم با ۹۰.۹ درصد پوشش جمعیتی نسل چهارم کارور دوم، رتبه نخست و برای کارور اول نیز با ۹۷ درصد بعد از البرز و تهران سومین استان می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، جواد غلام‌ پور در جلسه بررسی روند توسعه ارتباطات و مشکل‌های پیش روی اپراتورهای تلفن همراه با کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اعلام این خبر براساس آخرین گزارش فصل نامه آماری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: پوشش جمعیتی نسل دوم شرکت ارتباطات سیار با ۹۹.۹ درصد رتبه اول، نسل سوم با ۹۸ درصد رتبه سوم بعد از البرز و تهران و در نسل چهارم با ۹۷ درصد رتبه سوم بعد از البرز و تهران را دارا می‌باشد.

وی تصریح کرد: قم با پوشش جمعیتی ۹۷.۹۶ درصدی برای نسل دوم شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و ۹۵.۱۲ درصدی برای نسل سوم رتبه سوم و با پوشش ۹۰.۹۶ درصدی نسل چهارم رتبه نخستین استان کشور به شمار می‌آید.

غلام پور با بیان این که هم اکنون یک میلیون و ۶۰۲ هزار و ۸۶۴ مشترک از اینترنت پهن باند سیار استفاده می کند گفت: در شهریور سال گذشته یک میلیون ۳۶۴ هزار ۷۵۷ مشترک در استان از این خدمات بهره‌مند بودند و در حال حاضر با رشدی شش درصدی در این شاخص روبرو هستیم.

وی افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت نیز از ۱۲.۷۹ درصد به ۱۳.۸۴ درصد رسیده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *