سپهر اقتصاد- – رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: بر اساس گزارش‌ اعلام شده، قم در مهرماه سال‌جاری، رتبه نخست مقابله با قاچاق کالا و ارز را در میان سایر استان‌های کشور بدست آورد.

به گزارش ایرنا، محمود سیجانی بیان کرد: کسب رتبه نخست قم در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از حیث ارزش ریالی، موضوع بسیار مهمی است و به خوبی اهتمام مسئولان استان برای مقابله با این پدیده و حمایت از تولید ملی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در همین رابطه نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان کالای قاچاق در مهرماه توسط بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی استان کشف و برای آن پرونده تخلف در مراجع قانونی تشکیل شد.

وی ادامه داد: قاچاق کالا و ارز تنها یک مشکل اقتصادی نیست و علاوه بر تهدید تولید ملی و غیر شفاف سازی تجارت رسمی، موجب تضییع حقوق دولت و مصرف کننده می‌شود، همچنین در کنار زیان‌های مالی و اقتصادی تهدیدی برای حوزه‌های اجتماعی از جمله سلامت جامعه است.

سیجانی با اشاره به این که مقابله با قاچاق نیازمند اجرای راهکارهای متنوع است، گفت: ناامن کردن محل عرضه به عنوان مکان فروش نهایی کالای قاچاق از جمله مهمترین راهکارهای موثر در خصوص مقابله با این پدیده است.

وی افزود: به همین منظور و بر اساس قانون، بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم،‌ نظارت‌های خود در این بخش را تشدید کرده‌اند و توانستند در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح استان قم رتبه نخست کشور را بدست آورند.

وی ادامه داد: بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم در مهرماه سال‌جاری برای مقابله با قاچاق، واحدهای اقتصادی متعددی که در بخش صنفی و غیر صنفی استان فعال هستند را مورد بازرسی قرار دادند که نتیجه آن تشکیل هفت پرونده تخلف به ارزش نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *