قیمت آجیل شب عید قم افزایش چشمگیری نداشته؛ قدرت خرید مردم کمتر شده است

  •  یکشنبه / ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۲قیمت آجیل شب عید قم افزایش چشمگیری نداشته؛ قدرت خرید مردم کمتر شده است

قیمت آجیل شب عید قم افزایش چشمگیری نداشته؛ قدرت خرید مردم کمتر شده است

سپهر اقتصاد- رئیس اتحادیه خواربار فروشان قم در رابطه با کاهش قیمت دلار و تاثیر آن بر آجیل و خشکبار شب عید گفت: با توجه به اینکه تاجر، بنک‌دار و مغازه داران خریدهای خود را انجام دادند، تاثیر چندانی در بازار فعلی ندارد اما از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کرده است.

به گزارش ایسنا، سید حسین آقا میرحسینی، رئیس اتحادیه خواربار فروشان قم،  عنوان کرد: قیمت آجیل و خشکبار به نوع و کیفیت آن بستگی دارد؛ اما به صورت متوسط قیمت آجیل مخلوط از ۱۸۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه قیمت آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته تغییری حدود ۲۵ تا ۳۰ درصدی داشته است، ادامه داد: قیمت آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نداشته است؛ اما با توجه به تورمی که وجود دارد قدرت خرید مردم خیلی کمتر شده است.

وی در رابطه با کاهش قیمت دلار و تاثیر آن بر آجیل و خشکبار شب عید اظهار کرد: با توجه به اینکه تاجر، بنک‌دار و مغازه داران خریدهای خود را انجام دادند، فکر نمی‌کنم که این کاهش قیمت دلار تاثیر چندانی در بازار فعلی بگذارد.

رئیس اتحادیه خواربار فروشان قم بیان کرد: تاثیر این کاهش قیمت بر روی اقلام، حداقل چندماهی زمان می‌برد تا مشخص شود؛ اما کاهش قیمت دلار سبب شده است که قیمت‌ها افزایش نداشته باشند.

وی تصریح کرد: قیمت پسته احمدآقایی کیلویی ۳۴۵ تا ۳۵۰ هزار تومان، پسته اکبری کیلویی ۲۷۵ تا ۲۸۰ هزار تومان، فندوق کیلویی ۲۸۰ هزار تومان، تخمه جابانی (ژاپنی) از ۲۳۰ تا ۲۵۰ هزار تومان، تخمه کدو از ۱۲۰ تا ۱۲۵ هزار تومان، بادام زمینی آستانه از ۱۵۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، تخمه آفتابگردان ایرانی ۵۵ هزار تومان و تخمه آفتابگردان خارجی از ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان است.

آقا میرحسینی ادامه داد: قیمت تخمه به دلیل کمبودی که در بازار وجود داشته است نسبت به سایر اجناس افزایش بیشتری داشته است؛ اما بقیه اجناس نسبت به سال گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر