لزوم افزایش شتاب برای تحقق شهر هوشمند در شهر قم

سپهر اقتصاد- عضو شورای اسلامی شهر قم اهمیت هوشمندسازی در خدمت سریع و شفاف به شهروندان را موردتوجه قرار داد و گفت: هوشمندسازی در شهرداری قم باید شتاب بیشتری به خود بگیرد تا بستر لازم برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و افزایش رضایت عمومی مردم فراهم گردد.

وی اهمیت هوشمندسازی در خدمت سریع و شفاف به شهروندان را موردتوجه قرار داد و گفت: هوشمندسازی در شهرداری قم باید شتاب بیشتری به خود بگیرد تا بستر لازم برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و افزایش رضایت عمومی مردم فراهم گردد.

عضو شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: برای تسریع در امر هوشمندسازی، شهرداری از ظرفیت نخبگان بومی و شرکت‌های استارتاپی و شرکت‌های فناور در طراحی و اجرای سیستم‌ها و سامانه‌های هوشمند مدیریت شهری استفاده کند.

وی با بیان اینکه کیفیت ارائه خدمات از سوی شهرداری در بستر فناوری اطلاعات باید منطبق با انتظارات و مطالبات مردمی و در کمترین زمان و دقت بالا انجام گیرد افزود: استفاده گسترده از فناوری‌های نوین و هوش مصنوعی در نهاد پر مراجعه‌ای مانند شهرداری باعث تسهیل فرایندهای اجرایی، فراهم کردن امکان دسترسی آسان شهروندان، شفافیت و کارآمد ساختن عملیات شهرداری جهت تضمین پاسخگویی سریع به نیازهای شهروندان و تسهیل ارائه خدمات به مردم خواهد شد.

آمره ادامه داد: برای تحقق هوشمندسازی واقعی در شهرداری باید آموزش دولت الکترونیک به شهروندان همزمان موردتوجه قرار بگیرد تا میزان مشارکت شهروندان در استفاده از سامانه‌های مشترک شهر هوشمند برای ارائه خدمات لازم فراهم گردد

خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر