سپهر اقتصاد- مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم گفت: در بخش گردشگری و رونق آن متأسفانه هم‌افزایی بین دستگاه‌ها و نهادهای متولی وجود نداشته و در این زمینه ضعف جدی داریم.

وی ابراز کرد: در کنار این موارد ضرورت دارد تمام ذینفعان و فعالان عرصه گردشگری ازجمله کسبه و تورهای گردشگری رشد و توسعه متوازنی همراه با توسعه اماکن اقامتی برای آنان ایجاد شود، همچنین در این راستا ضروری بوده تا دستگاه‌های مختلف فرهنگی و اجرایی آموزش‌های لازم را ارائه دهند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با اشاره به اینکه ارتباط با ذینفعان در شهرهای مختلف که درزمینهٔ گردشگری فعال هستند یکی دیگر از ضرورت‌های مهم در توسعه و رونق گردشگری است، خاطرنشان کرد: سال گذشته تفاهم‌نامه مشترکی بین قم، شیراز و مشهد و شهر ری در حوزه شهرهای مذهبی امضاء شد، اما متأسفانه دستگاه‌های اجرایی پای‌کار نیامدند و سرمایه‌گذاری مناسبی در این زمینه صورت نگرفت.
وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اقدامات خوبی که توسط شهرداری‌های شهرهای مذهبی انجام‌شده، دستگاه‌های دولتی در این زمینه فعال نشدند که ضرورت داشته این فعالیت‌ها توسعه یابد.
به گفته مقیمی، برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های پژوهشگران، ذینفعان و دانشجویانی که در حوزه‌های مختلف گردشگری فعال شدند نیز می‌تواند ارتقاء سطح دانش گردشگری در استان را به دنبال داشته باشد.
وی تصریح کرد: در بخش گردشگری و رونق آن متأسفانه هم‌افزایی بین دستگاه‌ها و نهادهای متولی وجود نداشته و در این زمینه ضعف جدی داریم.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه در سه سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه تاریخ‌سازی و تاریخ‌نگاری گردشگری قم شده و ثبت میراث معنوی و ماندگار قم دنبال شده است، ابراز کرد: امیدواریم معرفی خوبی برای قم در عرصه‌های بین‌المللی باشد.
وی با اشاره به ساماندهی تابلوهای شهری نیز بیان کرد: این مهم به‌عنوان زیرساخت‌های فرهنگی و شهری نیاز به توسعه دارد و بهره‌گیری از زبان انگلیسی، عربی، اردو و آذری در تابلوهای شهری می‌تواند به هدایت گردشگران کمک کرده و تمام اماکن سازمان فرهنگی سه زبانه و چهار زبانه شوند

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *