سپهر اقتصاد- شهردار قم بابیان اینکه یکی از درآمدهای پایدار شهر مالیات بر ارزش‌افزوده است گفت: مبلغی که در قانون برای استفاده از این ظرفیت تصویب‌شده پنج هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مخارج شهرداری‌ها بالای 100 هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اهمیت اختصاص مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری قم تصریح کرد: مبلغ این ارزش‌افزوده در سال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است، که متأسفانه با توجه به اینکه دفاتر تجاری برخی کارخانه‌های بزرگ فعال قم در تهران است، ارزش‌افزوده‌ها به این شهر اختصاص داده نمی‌شود که باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

شهردار قم بابیان اینکه یکی از درآمدهای پایدار شهر مالیات بر ارزش‌افزوده است گفت: مبلغی که در قانون برای استفاده از این ظرفیت تصویب‌شده پنج هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مخارج شهرداری‌ها بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

شهردار قم همچنین از عقب کشیدن تعهدات دولت گذشته برای شهرداری‌ها انتقاد کرد و گفت: دولت گذشته از تخصیص اعتبارها در بافت فرسوده، حمل‌ونقل عمومی و فضای سبز کنار کشیده و تنها چیزی که کمک می‌کند ۵۰ درصد هزینه ساخت قطار شهری است.****

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *