محموله پوشاک قاچاق در قم کشف شد

سپهر اقتصاد- مدیرکل تعزیرات حکومتی قم از کشف محموله قاچاق از یک خودرو و جریمه آن به مبلغ ۶ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال در محور قم-اراک خبر داد.

به گزارش  تعزیرات حکومتی استان قم، مهدی ریاضی در همین رابطه، بیان کرد: ماموران کاشف در حین کنترل خودروهای عبوری در محور اراک ـ قم به یک دستگاه خودروی وانت ال نود مشکوک شدند که پس از توقیف و بازرسی از این خودرو، مقادیر قابل توجهی پوشاک به ظن قاچاق کشف و سپس مراتب جهت سیر مراحل رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم افزود: با تشکیل پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، با احضار متهم، استماع اظهارات و اخذ آخرین دفاعیات متهم، به دلیل عجز متهم از ارائه مدارک لازن، پس از رسیدگی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانسته است.

وی اضافه کرد: متهم علاوه بر ضبط محموله مکشوفه قاچاق به نفع دولت، با احتساب جزای نقدی بدل از ضبط خودرو، در مجموع به پرداخت مبلغ ۶ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

 وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون کلیه محموله مکشوفه قاچاق توسط مرجع کاشف، تحویل اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان می شود.

گزارش به ارزش ریالی این محموله اشاره نکرده است

خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر