سپهر اقتصاد – رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به قرارگیری ۳۱۵ هکتار از بافت شهری قم در قالب بافت تاریخی گفت: بسیاری از مدافعان این بافت‌ها، خود حاضر به سکونت در این محدوده شهری نیستند.

به گزارش  شهرداری قم، حسین اسلامی در بیست و سومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، افزود: بسیاری از خانه‌های موجود در این محدوده ویژگی بافت تاریخی را ندارند و از طرفی همین بلاتکلیفی در این محدوده باعث کاهش قیمت این خانه‌ها و اعتراض شهروندان شده است.

رییس شورای شهر قم با بیان اینکه مدافعان بافت‌های تاریخی حاضر به سکونت در این محدوده نیستند اضافه کرد: تا زمانی که مساله مسکن در کشور به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای مطرح است، باید به افزایش ظرفیت مسکن به دنبال نگاه‌های تخصصی و منطبق با واقع باشیم.

اسلامی همچنین با اشاره به طرح شورا مبنی بر الزام شهرداری بر تهیه و تدوین پیوست نگاری فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم انتظار می‌رود تا به‌صورت جدی‌تری  به این مساله ورود پیدا کند.

وی همچنین مساله تخلف‌های ساختمانی و بررسی آن‌ها در کمیسیون ماده ۱۰۰ را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: برای کاهش تخلف‌های ساختمانی در قم باید مساله نظارت مورد توجه جدی قرار بگیرد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *