سپهر اقتصاد-استاندار قم با بیان اینکه مدیریت بهینه مصرف آب نیازمند کارهای فرهنگی است بر لزوم آمادگی برای تداوم خشکسالی ها در آینده تاکید کرد.

به گزارش  روابط عمومی استانداری قم سید محمد تقی شاهچراغی در بازدید از شرکت آب و فاضلاب استان در جلسه ای که به منظور بررسی مشکلات صنعت آب و فاضلاب استان برگزار شده بود گفت: باید برای مشکل تامین آب و اصلاح و توسعه شبکه توزیع در استان بصورت جهادی اقدام شود و این مهم با همت و پیگیری شما و همراهی سایر ادارات شدنی است.

 وی با اشاره به اینکه در یک دهه گذشته سرمایه گذاری مناسبی در حوزه آب و انرژی صورت نگرفته است افزود: باید با توجه به محدودیت منابع و کاهش نزولات آسمانی که در کشور داریم با اصلاح و توسعه شبکه توزیع و تصفیه آب برای سالهای آینده و خشکسالی های احتمالی آمادگی های لازم را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان و یا از دریای خزر به استان باید با جدیت بیشتر پیگیری شود و اعلام آمادگی تمام مجموعه استانداری را در مطالعه و پیشبرد این هدف اعلام نمود.

شاهچراغی در پایان با تاکید بر اینکه مشکل آب بزرگترین مشکل قم است؛ افزود در حوزه مصرف نیاز به کار فرهنگی و توجه بیشتر به موضوع صرفه جویی در مصارف خانگی ،صنعتی و کشاورزی داریم تا در سالهای پیش رو دچار بحران کمبود آب نباشیم

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *