سپهر اقتصاد-  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: با بهره‌برداری از مجتمع آب‌رسانی قمرود، مشکل کمبود آب در ۱۸ روستای این دهستان برطرف می‌شود.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف مجتمع در حال احداث، آب‌رسانی قمرود بازدید کرد و از نزدیک در جریان میزان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب قم، امیرآبادی با اشاره به مشکل کم‌آبی و چالش‌های پیش روی مردم روستاهای این بخش، خواستار تسریع در اجرای این پروژه شد و تصریح کرد: باید با رفع مشکلات و موانع و همچنین پیگیری در خصوص تخصیص اعتبارات هر چه زودتر این پروژه به بهره‌برداری برسد.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی همچنین پیگیری‌ها و هماهنگی‌هایی را به‌منظور تخصیص هر چه سریع‌تر اعتبارات به این پروژه از طریق بانک عامل انجام داد تا مسیر اجرای پروژه هموارتر شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در این بازدید به ارائه گزارشی از تلاش‌های صورت گرفته به‌منظور آب‌رسانی به روستاهای قم پرداخت و اظهار داشت: در سال ۹۴ به‌منظور تأمین آب موردنیاز روستاهایی که در استان با کمبود آب مواجه بودند هشت مجتمع آب‌رسانی تعریف شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عمده این مجتمع‌ها به بهره‌برداری رسیده است، گفت: امیدواریم با رفع مشکلات و تأمین اعتبارات دو مجتمع آب‌رسانی قمرود و کهک هم تا پایان سال آینده به‌صورت کامل در مدار بهره‌برداری قرار گیرند.

دکتر علی جان صادق پور در ادامه به تشریح وضعیت مجتمع آب‌رسانی قمرود پرداخت و ابراز داشت: به‌منظور تأمین آب ۱۸ روستای قمرود که به دلیل فرسودگی خط انتقال، افزایش جمعیت و رشد مصرف با مشکل کم‌آبی به‌ویژه در فصل تابستان مواجه بودند این مجتمع آغاز شد.

وی ۱۴ کیلومتر خط انتقال و احداث یک باب مخزن بتنی هزار مترمکعبی را ازجمله بخش‌های مجتمع آب‌رسانی قمرود برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی مخزن و ۷ کیلومتر خط انتقال به پایان رسیده و مابقی پروژه نیز با رفع مشکلات در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه عملیات اجرایی مجتمع آب‌رسانی قمرود بهمن‌ماه سال ۹۹ آغاز و طبق برنامه باید تا خردادماه سال جاری به پایان می‌رسید، یادآور شد: متأسفانه معارضات اجتماعی، عبور از حریم بزرگراه، راه‌آهن، اراضی کشاورزی و منابع طبیعی مشکلاتی به وجود آورد که بهره‌برداری از این پروژه را به تعویق انداخت.

وی با اشاره به اینکه با همکاری و مساعدت مسئولان محلی و استانی به‌ویژه معاون عمرانی استاندار مشکلات تعارض رفع شده است، تأکید کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری یا نهایتاً خردادماه سال آینده عملیات اجرایی این پروژه به پایان برسد و شاهد رفع مشکل کم‌آبی در روستاهای این بخش باشیم.

دکتر صادق پور همچنین با اشاره به تأمین اعتبارات این پروژه از اسناد خزانه، خواستار تسریع تخصیص اعتبارات شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *