سپهر اقتصادـ معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم گفت: در راستای ارتقای سطح ایمنی و تسهیل ترافیک در یکی از مهم‌ترین محورهای ترانزیتی کشور، با اعتباری افزون بر ۷۵ میلیارد ریال طرح بهسازی ۱۷ کیلومتر از بزرگراه سلفچگان ـ دلیجان، اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم، اکبر نوروزپور در این زمینه اظهار داشت: این بزرگراه به دلیل عامل اتصال پایتخت و نواحی مرکزی به جنوب شرقی کشور، در صنعت حمل و نقل جاده‌ای، از اهمیتی دوچندان برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور، طرح‌های عمران جاده ای متنوعی در قالب قرادادهای پیمانی و طرح‌های امانی، به طور مستمر در این بزرگراه به مرحله اجرا در می‌آید.

وی تامین ایمنی و تسهیل ترافیک محور سلفچگان ـ دلیجان را در اولویت اقدام‌های این اداره کل دانست و گفت: طی برنامه ای اعلامی به منظور صیانت و تامین ایمنی حداکثری محورهای شریانی کشور، چند محور به عنوان شریان‌های اصلی حمل و نقل جاده ای اعلام و در طرحی سراسری به نام «راهداری محوری» نسبت به ارتقای ایمنی آنان اقدام شد.

نوروز پور یادآور شد: در اجرای طرح مذکور (راهداری محوری)، اقدامات شایان توجهی به صورت امانی و در قالب آرامسازی (اجرای خاکریز حایل در رفوژ، شانه‌سازی، اصلاح شیب شیروانی و …) در این محور به انجام رسید.

وی در ادامه، به طرح بهسازی محور سلفچگان ـ دلیجان پرداخت و اظهار داشت: این طرح از تیرماه سال ۱۳۹۹ عملیات اجرایی آن شروع شد که شامل ۱۷ کیلومتر و در ۲ لاین شمالی ـ جنوبی این بزرگراه به مرحله اجرا درآمد.

وی بازه زمانی تکمیل این طرح را ۱۳ ماهه عنوان و اضافه کرد: با توجه به گستردگی محور اجرایی طرح و موقعیت ترانزیتی آن از سویی و اقدام‌های ترکیبی طرح از سویی دیگر، ضرورت دقت نظر بیشتر در اجرا را دوچندان می‌گرداند.

وی اقدام‌های صورت گرفته برای بهسازی محور یاد شده را شامل لکه گیری، درزگیری و روکش آسفالت برشمرد و ضمن تقدیر از عوامل اجرایی که در راستای اجرای این طرح به طور جهادی اقدام کرده اند، گفت: الحمدالله در مدت اجرای طرح مذکور، شاهد همکاری خوب کاربران جاده ای بودیم که جا دارد، از تمامی آن‌ها سپاسگزاری نماییم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *