ممنوعیت خرید و فروش اراضی اطراف بوستان جوان قم

سپهر اقتصاد: مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: مردم باید توجه داشته باشند خرید و فروش اراضی کشاورزی و فاقد کاربری که خارج از محدوده شهر قرار دارند، خلاف قانون است.

به گزارش شهرداری قم، رضا رحیمی با اشاره به اینکه اخیرا گزارشاتی در خصوص فروش اراضی زراعی در حریم شهر و محدوده بوستان جوان صورت پذیرفته، اظهار داشت: در حالی که این زمین‌ها در داخل محدوده شهر نبوده و زمین فاقد کاربری یا با کاربری کشاورزی هستند.

مدیر منطقه دو شهرداری قم افزود: از طرفی این اراضی به صورت مشاعی بوده و امکان تفکیک آن به استناد قانون منع تفکیک اراضی زراعی وجود ندارد.

رحیمی اظهار داشت: اینگونه اراضی به اسم اراضی با کاربری مسکونی و یا گردشگری و با این وعده که در آینده به محدوده شهر اضافه خواهد شد به مردم فروخته می‌شود و نسبت به تنظیم اسنادی به صورت مشاعی اقدام می‌کنند.

وی افزود: برابر ماده ۱۰ قانون اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی جرم تلقی شده و همچنین مطابق ماده ۶ قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن، هرگونه نقل و انتقال اعم از رسمی و عادی، تفکیک، افراز و صدور سند و تغییر کاربری در مورد زمین‌های موضوع این قانون ممنوع است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم گفت: افراد حقیقی یا حقوقی که اقدام به تفکیک و یا فروش املاک و اراضی حریم شهر یا فاقد کاربری مسکونی کنند، با اعلام اقدام غیرقانونی از طریق مراجع قضایی پیگیری تا بر اساس قوانین و مقررات با آنان برخورد شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های تصویری
آرشیو ماهنامه