سپهر اقتصاد – معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: به‌منظور جلوگیری از فساد و حمایت از تولید کالاهای ساخت داخلی،‌ نظارت‌ بازرسان سازمان صمت و سایر دستگاه‌های متولی برای جلوگیری از عرضه کالای قاچاق در بازار قم افزایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، احمدرضا سمیعی نسب در گفت و گویی بیان داشت: بازرسان این سازمان از ابتدای سال‌جاری تا پایان شهریور‎ماه چهارهزار و ۴۲۶ مورد بازرسی به‌منظور جلوگیری از تخلف(عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق) انجام دادند که از این تعداد بازرسی، ۲۷ مورد، تشکیل پرونده تخلف به ارزش ۳۵ میلیارد و ۷۶۰میلیون ریال را درپی داشته و همه آن‌ها برای رسیدگی، به تعزیرات حکومتی استان معرفی  شده‌است.

وی با اشاره به روند افزایش نظارت بازرسان در سال‌جاری، افزود: آمار بازرسی‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود ۱۲.۳۶ درصد و تعداد پرونده‌‎ها ۱۰۷ درصد افزایش یافته‌است.

سمیعی نسب ادامه داد: در این رابطه مواد غذایی ۲۰هزار و ۹۸۹ قلم کالا، منسوجات (پارچه) ۲هزار و ۲۴۰ متر، روغن موتور سه هزار و ۱۵ قوطی، سیگار ۷۴هزار و ۴۸۸ نخ و بنزین ۲هزار لیتر، آرایشی و بهداشتی ۵۱۳ قلم کالا، لوازم خانگی ۴۶۷ دستگاه و لوازم پزشکی ۲۹۹هزار و ۹۰۲ قلم کالا قاچاق کشف و ضبط شده‌است.

وی تاکید کرد: بازرسان این سازمان تعداد یک هزار و ۴۶ مورد تذکر و اخطار کتبی به واحدهای خرده فروش دادند و ۱۰ صورتجلسه قاچاق ماده ۲۱ (پرونده زیر ۱۰ میلیون ریال ) تنظیم کردند.

وی با اشاره به این که بازرسان سازمان صمت قم ۲۲۹ گشت مشترک با دستگاه‎‌های نظارتی استان برگزار کردند،‌ ادامه داد: بیشتر گشت‌های مشترک با دستگاه‌‎هایی همچون تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی، معاونت غذا و دار دانشگاه علوم پزشکی و اطلاعات بسیج قم بوده‌است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *