نظارت بر واحدهای عرضه کالا در قم تشدید شده استسپهر اقتصاد- – سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با تاکید بر تشدید نظارت و بازرسی از واحدهای عرضه کالا و خدمات گفت: علاوه بر گشت های ثابت و سیار درمحورهای مواصلاتی و سطح استان، دو دفتر ثابت بازرسی و نظارت نیز در حرم مطهر و مسجد جمکران نیز برای کنترل مطلوب بازار عرضه و تقاضا راه‌اندازی شده است.

اکبر ابدالی روز چهارشنبه در گفت و گویی  افزود: از ابتدای آغاز طرح بازرسی ویژه پایان سال از ۱۵ بهمن ماه سال گذشته تا روز دوم فرودین ماه جاری، ۵ هزار و ۶۳۹ مورد بازدید از واحدهای مختلف انجام گرفته که منجر به تشکیل یکهزار و ۱۰۵ پرونده به ارزش ۲۶۶ میلیارد تومان در اداره کل تعزیرات حکومتی شده است.

وی  ادامه داد: در گشت های مشترک با سایر دستگاه های اجرایی نیز در قالب ۱۷۱ گشت، ۵۲۰ پرونده تخلف به ارزش ۱۰ میلیارد تومان تشکیل و به مراجع ذیربط ارسال شده است.

ابدالی اضافه کرد: نفس حضور میدانی و استقرار بازرسان در این دو مکان مقدس اثرگذار است و اجازه تخلفات آشکار و عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی را به برخی از افراد نمی دهد.

وی با اشاره به تضعیف اصل بازرسی در سازمان صنعت، معدن و تجارت طی سالهای اخیر عنوان کرد: هم اکنون فقط ۱۴ بازرس در این سازمان مشغول فعالیت هستند که تناسبی با نیازهای واقعی استان در کنترل بازار ندارد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: برای جبران بخشی از نیاز استان به بخش بازرسی و نظارت بر بازار، استفاده از از ظرفیت بازرسان مردمی و بسیج در حال انجام است اما لازم است تا نسبت به تقویت اصل بازرسان رسمی تجدیدنظرهایی صورت بگیرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *