سپهر اقتصاد- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به وضعیت مناسب پیاده‌سازی طرح نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیکی در استان‌های کشور، گفت: با بخش سلامت قم نیز در استفاده از بستر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع نواقص احتمالی و پیاده‌سازی کامل این طرح همکاری کامل صورت گیرد.

 به گزارش  روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، جواد غلام پور با مناسب خواندن وضعیت این استان در شبکه دسترسی به اینترنت پرسرعت، اظهار داشت: امروزه لزوم استفاده به روز از فناوری اطلاعات و ارتباطات بیش از پیش نمایان شده و موجب جلوگیری از اتلاف وقت، هزینه‌ها و تسریع در انجام امور افراد می شود.

وی خاطرنشان کرد: قطع برق، کُندی سرعت اینترنت در برخی مناطق، اتصال نداشتن سامانه‌های اصلی برخی بیمارستان‌ها، تمایل نداشتن برخی پزشکان به نسخه نویسی الکترونیکی و اتصال نداشتن برخی بیمه‌های تکمیلی از جمله مشکل‌های طرح فوق به شمار می‌آید.

وی ضمن اشاره به اقدام‌های صورت گرفته در خصوص اجرا و پیاده‌سازی نسخه‌نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی در سطح استان، تصریح کرد: حرکت هماهنگ موسسه‌های بیمه‌گر پایه و تجاری در اجرای این طرح به عنوان یک طرح هماهنگ ملی و ارتقاء تعامل‌های بین دستگاه‌های اجرایی استان از راهکارهای برون رفت از این معضل است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *