نگران تامین آب در روزهای پایانی سال هستیم

نگران تامین آب در روزهای پایانی سال هستیم

سپهر اقتصاد-  معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به تقارن ایام مبارک نیمه شعبان و روزهای پایانی سال، از افزایش شدید مصرف آب ابراز نگرانی و بر لزوم صرفه جویی و استفاده بهینه از این مایع حیاتی تاکید کرد.

مهندس محمود سربندی فراهانی با اشاره به کاهش 50 درصدی حجم سد کوچری به عنوان اصلی‌ترین منبع تأمین‌کننده آب قم گفت: همین امر موجب کاهش سهم قم از سهم کوچری شده و بالاجبار میزان استفاده از چاه‌های شهری را برای تأمین آب شهر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه افزایش استفاده از چاه‌ها، شوری آب را در برخی از مناطق بالابرده است، اظهار داشت: با این وجود سلامت آب به شدت تحت کنترل و روزانه 220 آزمون از آب شبکه در حال انجام است تا مشکلی در زمینه وجود نداشته باشد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به اینکه در دو سال گذشته با شیوع کرونا سبک زندگی مردم تغییر کرد یادآور شد: این موضوع در مصرف آب نیز خود را نشان داده به‌گونه‌ای که با وجود اجرای  پروژه‌های مدیریت مصرف، شاهد رشد 10 درصدی آب نسبت به قبل از شیوع کرونا هستیم.

وی با بیان اینکه با فروکش کردن تب کرونا هم سبک زندگی مردم به قبل بازنگشته است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به شرایط کم‌آبی که در آن قرار داریم شهروندان در نحوه مصرف، تجدیدنظر کنند.

مهندس فراهانی در ادامه با اشاره به مقارن شدن روزهای پایانی سال با ایام مبارک نیمه شعبان تصریح کرد: این موضوع نگرانی‌های ما را در خصوص تأمین آب در روزهای پایانی سال را به شدت افزایش داده است.

وی با بیان اینکه به طور سنتی 10 روز پایانی سال به دلیل شستشو و گرم شدن هوا با افزایش مصرف مواجه هستیم، یادآور شد: به نظر می‌رسد امسال با توجه به تقارن نیمه شعبان با روزهای پایانی سال و آغاز تعطیلات نورزی، ماندگاری زائران در شهر قم بیشتر شود و ما با افزایش شدید مصرف مواجه می‌شویم.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان در پایان با اشاره به کمبود منابع تأمین و کاهش ذخایر آبی استان، از مردم خواست ضمن صرفه‌جویی در مصرف، مصارف آب‌بَر خود را تا قبل از 26 اسفندماه مدیریت کنند تا در دو روز آخر سال به‌ویژه در روز نیمه شعبان با مشکل کمبود و قطعی آب در شهر مواجه نشویم.

خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر