هشت هزار و ۳۲۸ خانواده در مدارس قم اسکان یافتند

سپهر اقتصاد -مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون، هشت هزار و ۳۲۸ خانواده فرهنگی و غیرفرهنگی در مدارس این استان اسکان یافته‌اند.

به گزارش ایرناف علیرضا رحیمی افزود: این خانواده‌ها شامل ۳۵ هزار و ۶۴۶ نفر هستند که در ۲۳۲ مدرسه پذیرش شدند.

وی با بیان این‌که حدود ۲۶۹ واحد آموزشی در قالب حدود ۲ هزار و ۶۵۰ کلاس درس برای مهمانان با امکانات مناسب و شایسته فراهم شده است، اضافه کرد: تا پایان سفر نوروزی و تعطیلات سال نو با تمام افتخار در خدمت زائران شهر کریمه اهل‌بیت(س)  می باشد.

وی گفت: مرکز رفاهی فرهنگیان استان نیز هر روز پذیرای بیش از ۲۰۰ زائر فرهنگی برای اسکان است که همکاران با افتخار پذیرای آنان بوده و خواهند بود.

رحیمی بیان کرد: آموزش‌وپرورش استان با نصب حدود ۱۶۰ عدد بنر  ویژه جهت‌نما و راهنمای زائران، تعداد زیادی بنرهای خیرمقدم، موضوعات تربیتی، تصاویر و وصایای شهدای فرهنگی و مدافع حرم، آداب سفر و زیارت، بسته‌های حاوی نقشه اماکن تاریخی، توریستی و دینی این استان اقدامات شایسته‌ای را انجام داده تا ضمن تسهیل در هدایت مسافران نسبت به ترویج مسائل دینی، تربیتی و آموزشی نیز اقدام کرده باشد.

وی گفت: زائران پس از ورود به شهر قم می‌توانند در پایگاه‌های در نظر گرفته شده نسبت به ثبت‌نام برای اسکان در مدارس اقدام کنند.

وی با اشاره به فعالیت کمیته‌های فرهنگی پایگاه‌های اسکان و اجرای برنامه‌های ویژه برای زائران، گفت: کلاس‌هایی در راستای آمادگی سرایداران و مسوولان واحدهای آموزشی به‌منظور تکریم زائران و رعایت اصول بهداشتی برگزار شده ‌است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم از زائران درخواست کرد: رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی را مدنظر داشته باشند تا با مشکلی مواجه نشوند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *