پلمب واحدهای آلاینده شهرک صنعتی سلفچگان

سپهر اقتصاد-مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم گفت: استقرار واحدهای صنعتی در استان قم بیش از توان اکولوژیک این خطه بوده و مسئولان امر باید برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع و خدمات پاک و سبز اقدام کنند.

سپهر اقتصاد- با پیگیری اهالی بخش سلفچگان و ارسال گزارش های پی در پی، کوره یک واحد صنعتی ، به دلیل افزایش آلایندگی زیست محیطی از سوی اداره کل محیط زیست استان پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ با پیگیری اهالی بخش سلفچگان و ارسال گزارش های پی در پی، کوره یک واحد صنعتی، به دلیل افزایش آلایندگی زیست محیطی از سوی اداره کل محیط زیست استان پلمب شد.
افخمی کارشناس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان قم از پلمب یکی از واحدهای ذوب آهن و چدن سازی خبر داد و گفت: این واحدهای صنعتی به دلیل آلودگی و تخلفات زیست محیطی، پس از صدور اخطاریه های لازم و عدم همکاری و اقدام برای رفع آلودگی ها به دستور مقام قضایی پلمب شدند. وی گفت: این کارخانه ها شب ها فعالیت غیرمجاز داشتند آن هم بدون استفاده از فیلتر برای رفع آلایندگی که متاسفانه سبب مشکلات متعدد برای اهالی روستاهای اطراف شده بودند. افخمی افزود: موضوع رفع آلایندگی های زیست محیطی واحدهای صنعتی و خدماتی در استان قم توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم با جدیت در حال پیگیری است به طوریکه از ابتدای امسال ۶۰ کارخانه به لیست صنایع آلاینده برای اعمال قانون اضافه شدند و قطعا واحدهای غیرمجاز در استان پس از شناسایی و صدور اخطاریه ها از ادامه فعالیت آنها جلوگیری بعمل می آید. https://www.iribnews.ir/00DW7o
خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر