سپهر اقتصاد-لایحه اخذ مجوز کاهش 40 درصدی عوارض ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن از سوی شهرداری قم به شورای اسلامی شهر قم ارائه و پس از بررسی در صحن علنی شورا به تصویب رسید.

وی مشکلات ثبت‌نام مسکن ملی در سامانه این طرح را یادآور شد و افزود: از قبل پروانه احداث ۵۰۰ واحد به بنیاد مسکن در خیابان هویزه و محله ۸ صادرشده بود و ۱۷ هکتار نیز در محله ۱۰ ازنظر تفکیک و دستور نقشه به تأیید رسید اما ستاد اجرایی نتوانست سایر مجوزها را به‌موقع اخذ نماید.

مدیر منطقه هشت شهرداری قم علت افزایش قیمت عوارض مسکن ملی را موردتوجه قرارداد و گفت: عوارض ساختمانی متعلق به طرح اقدام ملی مسکن که از طرف مردم پرداخت می‌شود به علت فراهم نبودن شرایط و کم بودن زمان، باوجود نهایی شدن بخشی از آن از طرف وزارت راه و شهرسازی با تغییراتی مواجه شده است.

وی ادامه داد: با پیگیرهای انجام‌شده بخشی از عوارض نهایی شد اما با توجه به زمان کم و تفاوت‌های قوانین در ستاد اجرایی و بنیاد مسکن از آغاز سال جدید عوارض به قیمت سال ۱۴۰۰ محاسبه شد و اختلاف قابل‌توجهی به وجود آمد که مردم درخواست تخفیف داشتند.

رمضانی پیشنهاد تخفیف ۴۰ درصدی از سوی مجموعه شهرداری را مطرح و تصریح کرد: می‌توانیم این تخفیف را در قالب صندوق طرح اقدام ملی مسکن پیگیری کرده و این میزان تخفیف را ارائه کنیم. البته این تخفیف فقط در این پروژه وجود خواهد داشت و پروژه‌های بعدی متفاوت خواهد بود.

سپس محسن محرری سخنگوی شورای اسلامی شهر قم تأکید کرد: فرآیند مطالبه این تخفیف‌ها از دولت باید مشخص شود چراکه پروژه‌های تولید مسکن ادامه خواهد داشت و باید نحوه مطالبه حقوق شهر را دنبال کنیم.

این لایحه درنهایت بارأی اعضای شورای اسلامی شهر به تصویب رسید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *