سپهر اقتصاد – مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد امام (ره) قم گفت: در نیمه نخست سال جاری ۱۹۷ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به ۲ هزار و ۴۵۸ تَن از نیازمندان استان پرداخت شد.

به گزارش  روابط عمومی کمیته امداد امام قم، امیر باوندپوری در گفت‌وگویی، اظهار داشت: تسهیلات فوق از طریق این صندوق و بانک قرض الحسنه مِهر ایران پرداخت شده است که نسبت به نیمه نخست پارسال ۵۷ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه این تسهیلات برای درمان، مسکن، اشتغال، ازدواج و تحصیل افراد نیازمند و متقاضی هزینه می‌شود، تصریح کرد: تسهیلات کارگشایی قابل پرداخت از طریق این صندوق تا ۲۰۰ میلیون ریال و تسهیلات اشتغال‌زایی هم تا ۳۰۰ میلیون ریال است که سقف تسهیلات مربوط به کسب و کار با معرفی به بانک‌ها به یک میلیارد ریال نیز می‌رسد.

باوندپوری ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ قرض الحسنه و پرداخت تسهیلات به نیازمندان را از مهمترین اهداف این صندوق برشمرد و گفت: از سپرده گذاری خیران، اداره‌ها و سایر شرکت‌ها نیز برای تحقق این هدف استقبال می‌کنیم.

مدیر صندوق قرض الحسنه امداد ولایت قم با اشاره به اینکه این صندوق به شبکه شتاب متصل است، افزود: برنامه ریزی هدفمند و تسریع در پرداخت تسهیلات از ویژگی‌های مهم این صندوق است که سپرده گذاران و وام گیرندگان می‌توانند به آسانی از خدمات آن استفاده کنند.

وی ضمن قدردانی از سپرده گذارانی که قصد سهیم شدن در امور خیر این صندوق را دارند، تصریح کرد: این صندوق در خیابان امامزاده ابراهیم نبش کوچه ۱۸ واقع شده، و کارکنان آن از طریق شماره های ۳۸۸۱۴۹۵۰ و ۳۸۸۱۷۱۷۵ در ساعت‌های اداری پاسخگوی شهروندان هستند./

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *