سپهر اقتصاد- مدیرکل گمرکات قم گفت: میزان صادرات این استان از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن‌ماه از نظر ارزش به رقم ۲۵۷ میلیون دلار رسیده‌است.

به گزارش ایرنا، اسفندیار دریکوندی بیان کرد: طی این مدت مقدار۲۶۳ هزار و ۶۷۷ تُن انواع کالا از قبیل سرب، انواع هیدروکربن، مفتول مسی، انواع گرانول و کفش و صندل به ارزش ۲۵۷ میلیون دلار از گمرکات قم صادر شد.

وی افزود: کالاهای صادراتی استان قم به کشورهایی نظیر عراق، افغانستان، امارات، هند، پاکستان و ازبکستان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۹۷ درصد و از نظر وزن ۱۳۹ درصد رشد داشته‌است.

وی ادامه داد: درهمین رابطه درآمد کل گمرکات استان قم در ۱۱ ماه سپری شده از سال ۱۴۰۰ به ۲۵۷ میلیارد تومان رسید که این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد رشد دارد.

دریکوندی گفت: در بخش واردات نیز در مدت یاد شده مقدار ۵۱ هزار و ۶۷۲ تن کالا مانند اجزا و قطعات ماشین لباسشویی، اجزا و قطعات یخچال، اجزا و قطعات موتور سیکلت و قطعات دوچرخه از کشورهایی نظیر چین، هند، ایتالیا، امارات، ترکیه و ژاپن به ارزش ۲۵۴ میلیون دلار از طریق گمرکات استان قم به کشور وارد شده‌است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن هشت درصد و از نظر ارزش هفت درصد رشد داشته‌است.
وی افزود: دربخش ترانزیت نیز از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن‌ماه مقدار ۸۱ هزار و ۷۹۲ تُن کالا از سایر گمرکات به گمرکات استان قم ترانزیت شده‌است که در مقایسه با مدت مشابه از نظر وزن ۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی در ادامه با اشاره به اقدام‌های انجام شده توسط گمرکات استان قم در بخش قضایی نیز بیان داشت: در این مدت تعداد ۸۴۲ فقره پرونده مظنون به قاچاق به ارزش ۳۲۳ میلیارد و ۸۳۳ میلیون تومان در گمرک استان قم تشکیل شد که در مقایسه با مدت مشابه از لحاظ ارزش ۹۹ درصد و از لحاظ تعداد ۲۹ درصد رشد داشته‌است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *