سپهر اقتصاد-مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم از ارائه آموزش‌های مهارتی به بیش از ۷ هزار ۴۰۰ کارآموز و جویندگان‌کار در ۶ ماهه نخست سال جاری در قم خبر داد.

به گزارش  اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان قم، محمود تقی پور در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به ماهیت آموزش های فنی و حرفه ای که موجب فراگیری مهارت یا ارتقاء مهارتها می گردد، نقش به سزایی در کاهش نرخ بیکاری دارند که دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بر اساس آمارهای موجود سهم قابل توجهی از ظرفیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم با اشاره به مهمترین فعالیت ها و عملکرد آموزشی این اداره کل و مراکز آموزشی تابعه در۶ ماهه نخست سال جاری گفت: ۷ هزا ر و ۴۴۱ نفر در قالب ۱ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۳۱ نفر ساعت در بخش دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای این استان از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شدند که این آموزش‌ها در چهار بخش صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی به متقاضیان ارائه شده در حوزه های فنی و تخصصی است.

تقی پور بیان داشت : از مقدار آموزش یاد شده ۳ هزار و ۵۶۹  نفر در بخش دولتی شامل آموزش در پادگان، آموزش در زندان های استان، آموزش در صنایع و اصناف، آموزش جوار دانشگاه ،آموزش در روستاها و آموزش های ثابت در مراکز ۸ گانه آموزشی که از این تعداد یک هزار و ۳۴۴ نفر زن و ۲ هزار و ۲۲۵ نفر مرد بوده اند و ۳ هزار و ۸۷۲ نفر در آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان قم آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند که از این تعداد دو هزار و ۲۳ نفر زن و یک هزار و ۸۴۹ نفر مرد بوده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قم ادامه داد: توانمندسازی افراد فاقد مهارت و ارائه آموزش های مهارتی در راستای یاری رساندن به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه و حفظ آن در جامعه شغلی کشور مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی و حر فه ای کشور است.

وی با اشاره به بازار محور بودن آموزش های فنی و حرفه ای استان بیان داشت: خصیصه این آموزش ها، نوعی پرورش «کارآفرین» است به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و دانش فنی، قادر به کسب فرصت های شغلی مناسبی خواهند بود و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد می‌نمایند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *