سپهر اقتصاد-مديرکل بيمه سلامت استان از توقف چاپ دفترچه کاغذی بيمه و کارت سلامت از مهرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمدرضا فخاريان قمي در نشست با اصحاب رسانه گفت: از مهرماه براي هيچ يک از بيمه شدگان بيمه سلامت دفترچه کارتي صادر نمي شود و نياز است بيمه شدگان صندوق روستايي و بيمه سلامت همگاني که اعتبار دفترچه آن ها به اتمام رسيده و براي تمديد اعتبار دفاتر خود به دفاتر پيشخوان طرف قرارداد بيمه سلامت مراجعه کنند.

وي با اشاره به سامانه هاي غيرحضوري بيمه سلامت گفت: بيمه شدگاني که دفترچه آنان تا پايان شهريورماه اعتبار دارد مي توانند با مراجعه به تارنماي www.bimehsalamatiranian.ir نسبت به تمديد اعتبار دفترچه خود اقدام کنند.

مديرکل بيمه سلامت استان با بيان اينکه از مهرماه تنها به ارائه کارت ملي خدمات بيمه اي به شهروندان و بيمه شدگان بيمه سلامت ارائه مي شود خاطرنشان کرد: طرح پزشک خانواده در قالب نظام ارجاع نيز توسط بيمه سلامت از مهرماه اجرايي مي شود.

آقاي فخاريان قمي گفت: با اجراي اين طرح هر 500 تا هزار نفر به يک پزشک خانواده منتصب مي شوندو تمامي خدمات پزشکي و درماني اين افراد زيرنظر و باتاييد اوليه پزشک خانواده صورت مي گيرد.

مديرکل بيمه سلامت افزود: براي اجرايي شدن اين طرح بايد آدرس و شماره تلفن بيمه شدگان به درستي در سيستم بيمه سلامت ثبت شده باشد و نياز است بيمه شدگان با مراجعه به سامانه بيمه سلامت به نشاني bimehsalamatiranian.ir و يا دفاتر پيشخوان نسبت به اصلاح آدرس و شماره تلفن همراه خود اقدام کنند.

وي افزود: خدمات بيمه اي از مهرماه فقط به کساني ارائه مي شود که آدرس و شماره تلفن صحيح خود را در سيستم وارد کرده اند.

آقاي فخاريان قمي با اشاره به تعيين سرانه ماهانه 7500 توماني براي هر بيمه شده گفت: در قالب اين طرح به ازاي هر بيمه شده مبلغ 7500 تومان به پزشک خانواده پرداخت مي شود و بيمه شده نيز در هر بار مراجعه مبلغ 6 هزار تومان پرداخت مي کند.

وي گفت: بيمه شدگان نهايتا هرشش ماه يک بار بايد به پزشک خانواده مراجعه کنند که اين موضوع مي تواند نقش چشمگيري در پيشگيري از بيمار ي هايي همچون ديابت و فشارخون ايفا کند.

مديرکل بيمه سلامت در ادامه از تحت پوشش قرار گرفتن 302 هزار و 970 نفر از شهروندان توسط اين بيمه گفت: بيمه سلامت در سال جاري 71 ميليارد و 300 ميليون تومان به طرف هاي قرارداد خود پرداخت کرده و علاوه بر تسويه بدهي سال پيش بخشي از مطالبات سال جاري را نيز پرداخت کرده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *