سپهر اقتصاد- معاون فنی و عمرانی شهرداری قم پیشرفت عملیات تقاطع غیرهمسطح میدان نماز قم را عقب تر از برنامه زمان بندی شده اعلام کرد و گفت: این طرح تاکنون فقط 21درصد اجرا شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛،عباس حلوائی‌زاده با بیان اینکه محور بلوار جمهوری اسلامی در این تقاطع به‌صورت روگذر با دو خط رفت‌وبرگشت و با عرض ۲۰ متر اجرا می‌شود افزود: مدت قرارداد این پروژه ۱۸ ماهه است و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۲۱ درصد است که مقداری به دلایل مختلف درصدی از برنامه زمان بندی عقب هستیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم در مورد دلایل تاخیر پروژه میدان نماز از برنامه زمان‌بندی گفت: بروز مشکلاتی در تأمین سیمان و قطعی برق در کارخانجات، تعلل در تولید مصالح، وجود معارض و تأسیسات ازجمله دلایل مهم در تاخیر از برنامه زمان‌بندی برای این پروژه است.

وی اذعان کرد: در این پروژه علاوه بر رفع معارضات، جابه‌جایی تأسیسات نیز زمان زیادی به خود اختصاص داد و با جابه‌جایی بخش آبیاری فضای سبز و برق و گاز، طرح را پیش بردیم.

به گفته حلوایی زاده، در این پروژه ۱۵۳ حلقه شمع وجود داشته که ۸۰ درصد آن انجام و بخش عمده‌ای از شمع‌ها حدفاصل نماز و فردوسی تمام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل مهم در عقب افتادن پروژه، مشکلات مالی است، که با توجه به اینکه پروژه وسعت زیادی دارد پروژه با رفع موانع مالی، سرعت بیشتری می‌گیرد.

حلوایی زاده بابیان اینکه میدان نماز از پروژه‌هایی است که می‌تواند کاهش ترافیک بسیار بالایی به همراه داشته باشد، تصریح کرد: با احداث تقاطع نماز، رینگ فردوسی به چیزی که مدنظرمان است یعنی اتصال مناطق دو، یک چهار و پنج نزدیک می‌شود و می‌تواند دسترسی کاملی به شهروند بدهد.

طرح تقاطع غیر همسطح میدان نماز قم  اواسط بهمن‌ماه سال 99 با اعتبار ۶۸۰ میلیارد ریال آغاز شده است که طبق زمان‌بندی‌ها، این تقاطع در مدت ۱۸ ماه باید زیر بار ترافیک برود

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *