سپهر اقتصاد-بهرام سرمست، استاندار قم ضمن بازدید از چند واحد صنعتی استان در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان از نزدیک به بررسی مشکلات این واحد ها پرداخت.

همچنین افتتاح واحد تولیدی شرکت آرین کامپوزیت آتیه(تولید کننده انواع پروفیل،گریتینگ و سینی کابل های کامپوزیتی)،آیین کلنگ زنی از شرکت پترو افق کیان(تولید و بسته بندی انواع روغن،قیر و هیدروکربن) از دیگر برنامه های این بازدید بود.

استاندار قم  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان  پیگیری میدانی مشکلات  واحد های تولیدی را یکی از مهم ترین سیاست ها و اولویت های کاری مدیریت استان در سال های اخیر برشمرد و اظهار کرد: در راستای این رویکرد و در قالب بازدید های مستمر میدانی و جلسات و نشست ها، رفع مشکلات اقتصادی، کمک به واحد های تولیدی و تزریق نقدینگی برای رشد، احیا و توسعه واحد های تولیدی و صنعتی در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به بازدید خود از واحدهای صنعتی فعال در منطقه اقتصادی سلفچگان تصریح کرد: خوشبختانه سیاست های اقتصادی استان در منطقه در حال اجراست و از پیشرفت خوبی برخوردار می باشد.
استاندار قم لزوم توسعه و گسترش فازهای تکمیلی خصوصاً ایجاد و احداث فاز سوم منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را مورد تأکید قرار داده و خاطرنشان کرد: بحث ‌ ایجاد زیرساخت های استراتژیک برای این منطقه به ویژه اتصال آن به راه آهن سراسری از مهم ترین اولویت هایی است که الحمدلله پس از دریافت اعتبارات به مرحله تعیین پیمانکار رسیده و  انجام آن، نوید بخش رشد اقتصادی در استان خواهد بود.
سرمست همچنین با بیان این که نباید اجازه  بدهیم که حتی یک واحد صنعتی در استان تعطیل شود، از شناسایی 10 واحد راکد و غیر فعال در منطقه اقتصادی سلفچگان خبر داد و گفت: برای رفع مشکلات و راه اندازی مجدد این واحدها از جمله ‌واحد سامان موتور پیگیری های بسیار مهمی در سطوح مختلف استانی و ملی صورت گرفته است که امیدوارم هر چه زودتر به نتیجه برسد.
وی با تأکید بر لزوم تسریع در پیگیری و عملیاتی شدن مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت: ایجاد کمیته مانع زدایی از مصوبات کارگروه قبلی در این منطقه بود که خوشبختانه به نتیجه رسیده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *