آغاز عملیات اجرایی ساخت خانه‌های ۳۰۰ متری ویلایی در شهرک پرنیان قم

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: از ابتدای آبان ماه عملیات ساخت خانه‌های یک طبقه حیاط دار ۳۰۰ متری برای متقاضیان تخصیص شده در فاز اول شهرک پرنیان شروع شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، حسین زنجیرانی فراهانی اظهار کرد: شهرک جدید التاسیس پرنیان در ۲۱ کیلومتر پردیسان، محدوده روستای قلعه چم قرار دارد که ساخت بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی در بلند مدت سیاست گذاری شده و توسعه همه جانبه آن در دستور کار استان است.

وی افزود: در این شهرک عملیات ساخت واحدها از ابتدای آبان ماه آغاز شده است که پیش بینی می شود ظرف مدت دو سال ساخت خانه های این شهرک در فاز اول به پایان برسد.

زنجیرانی توضیح داد: فاز اول این شهرک ۱۷۰ هکتار است که ۱۱۳۵ واحد مسکونی نهضت ملی و یک هزار قطعه زمین جوانی جمعیت در این فاز احداث و یا واگذار می شود.

وی بیان کرد: در شهرک پرنیان، ساخت خانه های یک طبقه حیاط دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش بینی شده است.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم واحدهای یک طبقه حیاط دار ۳۰۰ مترمربعی با حداکثر ۱۰۰ متر زیربنا احداث می شود.

زنجیرانی اظهار کرد: متقاضیان فاز اول پرنیان، آن دسته از افرادی هستند که داخل پروفایل ثبت نامی آن ها تخصیص پروژه پرنیان درج شده است.برای سایر متقاضیان که خواستار تخصیص در شهرک پرنیان هستند در فاز دوم و سوم به ترتیب ۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری کارسازی خواهد شد.

زنجیرانی در خصوص نحوه ساخت واحدهای شهرک پرنیان گفت: ساخت واحدها به صورت واگذاری زمین انفرادی است که متقاضی با دریافت زمین، خود از ابتدا تا انتها نسبت به ساخت اقدام می کند و یا به صورت اسکلت و سفت کاری در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت تا وی به سلیقه و با توجه به آورده خود، اقدام به تکمیل فضای درونی ساختمان کند.

خبرنگار: سید علی رضا فقاهتی
مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
ارسال نظر